Dokonalé vlasy i v sychravém počasí

Chcete, aby byly vaše vlasy krásné i během mrazivého zimního nečasu? Víme, jak na to!

Zima ještě zdaleka nekončí! A i když nejste zrovna milovnice sněhu a mrazu, je třeba se s tímhle nepříznivým počasím nějak vypořádat. To stejné platí i pro vaše vlasy. Nenechte je trápit a pečujte o ně pomocí pár jednoduchých rad.

Krásné silné hřívě neprospívá ani časté přecházení z vytápěných místností na mráz a naopak. Vlasy jsou navíc vystavovány zvýšené námaze díky častějšímu fénování a užívání dalších přípravků pro poddajný účes. Berte na vaše vlasy trochu ohledu a dopřejte jim v tomto vlezlém počasí plném ranním mlh a přízemním mrazíků odpovídající péči.

Vaše vlasy jsou to, co jíte

Věnujte větší pozornost tomu, co jíte. Je to pro vás možná překvapení, ale také jídlo se odráží na kráse vašich vlasů. Proto dbejte na to, aby váš jídelníček byl energeticky vyvážený a bohatý na vitamíny. Můžete si obstarat i nějaké tablety, ale obecně platí, že nejúčinější je přírodní zdroj. Proto konzumujte hlavně ovoce, zeleninu, potraviny bohaté na vlákninu a nenasycené tuky a dodržujte pitný režim.

Věnujte vlasům speciální péči

Udělejte si jednou týdně chvilku na péči o vaše vlasy a dopřejte jim speciální zábal nebo masku. Většinu z masek si umícháte sama doma například z medu, avokáda, vejce nebo i piva. Nezapomeňte do ní přidat lžičku kokosového oleje, pokud ho máte. Naprostým zázrakem v regeneraci je také henna, která působí nejen jako přírodní barvivo, ale i jako prostředek k ochraně a regeneraci.

Investujte do kvalitní kosmetiky

Jestli jste v létě zvyklá na kosmetice trochu šetřit, v zimě se vám to rozhodně nevyplatí! Tak se zaměřte na svoje osvědčené značky a vybírejte spíše z řad přírodní bio kosmetiky. To, o co tu přeci hlavně jde, je zdraví a krása vašich vlasů. A jakákoliv chemie je bude jen zbytečně zatěžovat.

Pravidelně navštěvujte kadeřníka

Zní to možná trochu jako marketingový tah, ale to, že v zimním období častěji zavítáte do oblíbeného salonu ke známému kadeřníkovi a necháte svoje vlasy prostříhat a zkrátit, způsobí daleko menší třepení a cuchání. Budou také vzdušnější a bude daleko jednodušší je upravovat. I přesto je nevystavujte přehnanému vysoušení, žehlení ani točení. Nebo na ně alespoň před úpravou horkou žehličkou naneste ochranné prostředky.

Noste čepice a čelenky

Ačkoliv spousta z nás pleteným čepicím a čelenkám zrovna neholduje, nepodceňujte jejich pomoc! Berte si ji na hlavu alespoň v případech, kdy víte, že budete venku na mrazu delší dobu a pokrývku hlavy si nebudete muset nikde sundávat. Vaše vlasy vám za tuhle péči budou vděčné a vrátí vám to svým zdravým vzhledem.

reklama
reklama

Komentáře