Můj kousek štěstí

Dokud budou spolu, nic je neporazí

Můj kousek štěstí

Poprvé se spatřili v karlovarském hotelu na večírku.

JÁJA DVOŘÁKOVÁ (73) byla krásná a muži po ní pokukovali. Nejvíc JOSEF DVOŘÁK (74). Herce a divadelního ředitele Josefa Dvořáka (74) zná celý národ. Ale zdaleka ne každému je známo tajemství jeho pestrého soukromého života.

Rodák z Horní Cerekve prožil dětství v Kadani, a bylo to dětství rušné a plné drobných radostí. Jako kluk nezkazil žádnou legraci. Málokdo ví, že dostal při křtu ještě druhé jméno Voloďa. Stalo se tak z vděčnosti k ruskému sedláku Voloďovi, k němuž byl hercův dědeček v zajetí přidělen na práci.

Sedlák se k němu choval mimořádně slušně. Jedinečný vypravěčský talent prý Josef zdědil právě po dědečkovi, který během první světové války bojoval na východní frontě a padl do ruských rukou. V Kadani bylo ve své době několik partiček, které se předháněly v tom, kdo

Zbývá vám 87% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
Štítky:

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden