Moje šťastná hvězda

Domácí make-up na pigmentové skvrny

Potřebujete sjednotit pleť a zakrýt nevzhledné pigmentové skrvny? Vyrobte si přírodní make-up, díky němuž bude pleť rázem bez jediné chybičky.


Samozřejmě si ho můžete koupit i v každé drogérii, ale nikdy nevíte, co v něm je. Někdy dokonce kupovaný make-up může podráždit vaši pleť a vy pak dostanete vyrážku, které se nemůžete za žádnou cenu zbavit. Když si make-up vyrobíte samy, předejdete tím mnoha problémům.


Připravte si: kelímek s víčkem, škrob, oxid zinku, oxid žlutý, červený, hnědý, jojobový olej. Veškeré suroviny seženete v každé větší drogerii, případně v lékárně.


Postup krok za krokem


Nemusíte se ničeho bát. Výroba make-upu je jednochá a zvládnete ji do pár minut. Smíchejte škrob s oxidem zinku v poměru 10:1. V základu vám stačí zhruba 5 g zinku a barevný oxid podle toho, jakého chcete docílit odstínu. 


Do směsi se nejprve přidává oxid žlutý, toho se vždycky dává nejvíc, tedy alespoň čtvrt čajové lžičky. Následně přidejte špetku oxidu červeného a nakonec oxidu hnědého. Ze začátku je vždycky lepší barvy přidávat skutečně po špetkách, nerž zjistíte, jaký odstín pro vás bude vhodný. 


Když se vám zdá odstín moc žlutý, přidejte červený pigment. Naopak moc červený make-up zjemníte přidáním žluté barvy. Poté přidejte jojobový olej vše důkladně promíchejte. Na pleť si make-up naneste  až poté, co ji důkladně odlíčíte a natřete hydratačním krémem.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden