Moje šťastná hvězda

Domácí pedikúra k nezaplacení

Pedikúra stejně jako manikúra v salónech bývá dost drahá. Proč za ni utrácet, když si ji zvládnete udělat sami? Díky ni budete mít krásně vypadající a zdravé nehty, jemnou kůži na patách a pocit, jako byste se znovu narodili.

.Nejen nehty na rukou si zaslouží pozornost. I nehty na nohou jsou důležité. Ale víte jak na správnou domácí pedikúru?

Horká lázeň s rostlinným olejem

Nejprve dopřejte svým nohám horkou lázeň, která kůži na nohou změkčí. Do vody klidně přidejte několik kapek olivového či kokosového oleje, aby se i ta nejhrubší místa začala hydratovat. Pokud nemáte olej, přidejte půlku vymačkaného citrónu. Po deseti až patnácti minutách nohy důkladně osušte.

Pryč se starou kůží

Dokud jsou nohy vláčné, odstraňte odumřelou kůži na patách, chodidlech a spodní straně prstů. Ideální je na to speciální skleněný pilník, ale postačí i klasická pemza. Pořídit si ale můžete i brusný strojek, který seženete téměř v každé drogérii či lékárně.

Jestli se ale chystáte odstranit suchou kůži tímto způsobem, vynechejte zmíněnou koupel. Po obroušení staré kůže nohy opláchněte a promažte tělovým peelingem.

Stříhání a pilování

Teď odlakovačem setřete starý nátěr laku a pak si nehty zkraťte na požadovanou délku.
Stříhejte je pouze do rovna, abyste předešla zarůstání nehtů. Klidně je nechávejte delší, zhruba půl milimetru nad konec prstu. Po ostříhání nehty zapilujte papírovým nebo skleněným pilníkem, nikdy ne kovovým! Měly by mít rovný tvar se zakulacenými rohy.

Pozor na mastné nehty

Suché a upravené nohy promažte olejíčkem nebo výživným krémem, nemusí být ani speciální na nohy. Protože teď ale máte mastné nehty, opět si je důkladně odlakujte. Tím nehty odmastíte a lak vám na nehtech vydrží déle.

Pravidlo čtyř vrstev

Nejdříve použijte podkladový lak, který nehty ošetří a ochrání před zažloutnutím. Podlak nemusíte nechat zasychat a rovnou si naneste vrstvu barevného laku a po zaschnutí ještě jednu vrstvu.
Barevný lak zafixujte nadlakem či kapkami pro rychlejší schnutí laku. Dodá vám i větší lesk.

Obnovte lesk

Lak vám takto vydrží klidně celý měsíc i při častém koupání. Může se ale přece jenom stát, že se vám po čase lak přestane lesknout. Proto podle potřeby nehty přelakujte bezbarvým lakem.

Aby nohy byly hebké

Abyste měla nohy stále hladké jako miminko, každý den si nohy promasírujte výživným krémem. Alespoň jednou měsíčně si pak na noc naneste na nohy tlustou vrstvu krému a oblékněte si bavlněné ponožky.

Pokud se vám ale v ponožkách špatně spí, klidně tento postup vyzkoušejte i ráno během vaší ranní rutiny. Krém se za chvíli vstřebá a večer budete mít nohy krásně hebké. V zimě tento postup opakujte alespoň dvakrát měsíčně, jelikož zima naši pokožku vysušuje mnohem víc. Do jara bude mít bez problému krásné nožky.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden