Domácí tonikum pro zdravou pleť

Základní součástí kosmetické výbavy každé ženy by měla být čisticí pleťová voda. Díky ní bude vaše pleť zbavená všech nečistot a dostatečně hydratovaná. Krémy a odličovadla určitě nestačí. Chcete také poznat její blahodárné účinky?

Domácí pleťová voda z ovesných vloček

Oves je skvělá surovina pro výrobu přírodní a čerstvé kosmetiky.Vaši pleť vyčistí, zklidní a zbaví ji pnutí. Rovněž pomáhá odstranit drobná zarudnutí. Dalším jejím plusem je cena a fakt, že je bez jakýchkoliv alergenů. Na pleťovou vodu budete potřebovat lžičku ovesných vloček, převařenou vodu a malou lahvičku.

Záleží na vás, zdali si vodu oživíte i pár kapkami esenciálního nebo rostlinného oleje. Vločky smíchejte s vodou a přidejte dvě kapky oleje. Uložte do ledničky a před každým použitím pořádně protřepejte.Voda vydrží zhruba týden.

Levandulová pleťová voda

Stačí vám pouhých pět minut a každou noc budete spát hlubokým a bezesným spánkem. Levandule, jak je známo, má uklidňující účinky. Stačí pár kapek nakapat na polštář.Výroba je jednoduchá. Do lahvičky s rozstřikovačem – můžete použít tu od parfému – nakapejte 20 až 30 kapek éterického levandulového oleje. Přilijte 4–6 ml čistého lihu a dobře protřepejte. Lahvičku dolijte převařenou vodou.Levandulovou vodu můžete použít jak na očištění pleti, tak na polštář pro lepší spánek.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama