Domácí voňavé léky

Při běžných chorobách nemusíte hned běžet pro předražené léky a moderní potravinové doplňky. Co takhle nejprve vyzkoušet něco z receptáře našich babiček?

Likér z pepře na bolavé zuby

• Pro jeho výrobu budete potřebovat 1/2 lžičky namletého pepře, 1 lžičku mleté sladké papriky, 1 lžičku tlučených anýzových semínek, 1/2 lžičky kurkumy, na špičku kulatého nože chilli, 1 lžičku nastrouhaného zázvoru, 0,5 litru slivovice nebo jiného čistého destilátu.

Smíchejte všechny ingredience a pak je zalijte slivovicí. Nechte 14 dní na teplém místě louhovat a denně důkladně protřepávejte. Po uplynutí této doby přeceďte, nalijte do sklenice a při potížích užívejte třikrát denně jednu čajovou lžičku před jídlem.

Anýzová oční koupel

• Při očních zánětech nemusíte sáhnout jen po kapkách z lékárny. Funguje i oční koupel s anýzem. Potřebujete na ni 1 lžičku anýzových semínek a 200 ml vody. Anýz zalijte vroucí vodou a vše nechte 15 minut louhovat. Poté dobře přeceďte a vzniklým čajem si několikrát denně vyplachujte oči.

Skořicový čaj na dlouhověkost

• Vezměte 4 lžíce medu, 1 lžíci skořice a uvařte spolu se 3 šálky vody jako čaj. Pijte 1/4 šálku 3krát denně. Pokud budete pravidelně pít tento čaj, rozhodně neprohloupíte.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden