Dopřejte si životabudiče

Pokud se potýkáte s nadměrnou únavou, měli byste dbát nejen na lehkou a zdravou stravu, ale i na správný pitný režim. Ten můžete doplnit o vhodně zvolené bylinkové čaje.

Nezapomeňte na bylinky

Pokud jde o pití, skvělé jsou čaje z bazalky, pampelišky nebo kopřivový. Dobré je jíst hodně listové zeleniny, jako je rukola, polníček, římský salát a čekanka. Ty všechny totiž významně posilují činnost jater.

Pomůže lehký půst

Výborným prostředkem na únavu jsou masáže. Například relaxační, olejové, ajurvédské nebo lymfatické. Oboje odvádějí odpadní látky z těla a zlepšují prokrvení všech orgánů. Velmi důležité jsou také očistné dny. Jednou týdně přijímejte jen zeleninu, buď ve formě vývaru nebo šťáv, a pijte jen převařenou vodu a bylinné čaje.

Klanopraška odstraní únavu

Z klanoprašky čínské neboli schizandry si můžete vyrobit prášek, který vás postaví na nohy. Sušené plody klanoprašky pomelte nebo rozmixujte nadrobno. Tuto drť skladujte v dobře uzavřené tmavé skleněné nádobě.

Po dobu 4 týdnů užívejte 3krát denně na špičku kulatého nože prášku. Klanopraška by se však nikdy neměla konzumovat po 16. hodině odpolední. Mohlo by totiž dojít k narušení spánkových biorytmů.

reklama

Komentáře

reklama