Dopřejte svým vlasům regeneraci

Vaše vlasy jsou poškozovány během každého ročního období. V zimě jim škodí nízké teploty, v létě pak zase neustálé namáčení. Je proto důležité věnovat vlasům pravidelnou péči. Zamezíte tak jejich třepení a zvýšíte jejich lesk.

Masky na vlasy

Po mytí je dobré ošetřit vlasy speciálními maskami, které se aplikují na umyté vlasy. Nejlepší je vlasy ještě před aplikací masky lehce vysušit ručníkem. Následně aplikujte regenerační masku. Tu je dobré dávat především na konečky, které jsou zatížené nejvíce. Masku nedávejte ke kořínkům vlasů. Vlasy by se pak rychleji mastily. Aby maska lépe působila, je dobré dát si vlasy do osušky a nechat masku na vlasech působit. Lépe se vstřebá. Ačkoli je na většině masek uveden čas do 10 minut, chybu neuděláte, když masku necháte působit déle. Následně umyjte vlažnou vodou. Příliš horká voda totiž vlasům škodí.

Vlasové oleje

Dalším druhem péče jsou vlasové oleje. Ty dodají potřebný lesk a živiny. Aplikovat je můžete do ručníkem vysušených vlasů nebo do úplně suchých vlasů. Pokud olej dáte do mokrých vlasů, budou se vám zacuchané prameny lépe rozčesávat a při úpravě fénem či žehličkou zajistí olej vlasů ochranu před teplem. Aplikace do suchých vlasů zase zvýší lesk. Pokud se pro olej rozhodnete, nezapomeňte, že jeho aplikace by měla být opravdu v řádu několika málo kapek. Vlasy byste pak měla příliš mastné.

Přírodní péče

Pokud dáváte přednost přírodním produktům, zkuste si místo masky z obchodu dát na vlasy například olivový nebo kokosový olej. Vlasy budou krásně vyživené a hebké.

reklama
reklama