Dopřejte vašim vlasům domácí soukromé lázně

Hýčkejte si svoje vlasy a nebojte se o ně pečovat jako by byly vaším největším pokladem.

Věděla jste, že pro vlasy existují speciální lázně nebo dokonce vlasová diagnostika, která vám odhalí, jak na tom s vaší bohatou hřívou jste a co pro ni můžete do budoucna udělat? Domácí péče je sice dobrou a nedílnou součástí, ale čas od času neuškodí ani odborná pomoc.

 

Existují totiž odborníci, kteří se zabývají tím, jaký typ vlasů máte a jak byste s nimi tudíž měla zacházet. Či jaké přípravky ideálně používat.

Navštívit čas od času specializované pracoviště proto není určitě od věci. O své vlasy se ale po menší konzultaci zvládnete jistě postarat i sama doma. Jak si doma vytvořit jedinečné soukromé lázně pro vaše kadeře?  1. Víc než jen přípravky


Nejde jen o to, že vašim vlasům dodáte potřebnou péči díky speciálním šampónům a kondicionérů. Důležitá je také péče o vaši vlasovou pokožku. Při mytí nebo nanášení veškerých přípravků si proto nezapomínejte dopřát také masáž.

Kromě toho, že hlazení bříšky prstů po vlasové pokožce je opravdu příjemné, takový pohyb pomáhá kůži prokrvovat. Pokud nechcete zdlouhavě trávit čas ve vaně při samotném mytí.

Dopřejte si masáž ještě než vejdete do koupelny. Jakmile budete mít v plánu umýt si třeba večer vlasy, sedněte si třeba půl hodiny před tím do klidu, pusťte si relaxační hudbu a naneste si na prsty trochu vyživujícího vlasového oleje. Kořínky se vám sice trochu zamastí, ale to vám vzhledem k budoucí koupeli nemusí vadit.

Med a avokádo dokážou s hřívou zázraky.


  1. I na podzim potřebují péči


 

V sychravém období trpí vaše vlasy úplně stejně jako v létě, i když se to možná nezdá. Samotné UV světlo totiž působí na pigment ve vlasech a ty slábnou a ještě více světlají.

Nejnáchylnější jsou tudíž právě blonďaté vlasy. Ideální je pořídit si takové produkty, které vás budou při nanesení na vlasy před UV zářením chránit.

Takové si bohužel doma nevyrobíte a je potřeba je se speciálními látkami opravdu koupit. Přesto jim ale můžete dopřát třeba vyživující masku z medu či jogurtu.  1. Maska pro vlasy i pokožku


Jednu takovou masku si můžete připravit rovnou doma. Je skvělá v tom, že je zároveň prospěšná vašim vlasům i vlasové kůži. Vyrobíte si ji z medu a avokáda tak, že si zralé avokádo našleháte, pak do něho přidáte dvě malé čajové lžičky medu a ještě lžičku mandlového oleje.

Dobře ušlehanou masku tyčovým mixérem naneste na suché poškozené vlasy a nechte alespoň dvacet minut působit. Nejlépe se vám připravená kaše bude na vlasy nanášet obyčejným starším hřebenem. Pak ji z vlasů velmi důkladně smyjte.

reklama
reklama