Dospívání prožívala s matkou v patách

Jediná česká baronka, která vystoupila v pořadu s Rolling Stones.

Je tomu jen pár dnů, co nás navždy opustila, a tak tomu ještě stále nechceme uvěřit. Yvonne Přenosilová měla tak barvitý život, že by to vydalo na román, jehož první kapitola se začala psát dva roky po válce.

Začalo to už seznámením jejích rodičů. Otec Jiří, důstojník Československé armády, se s její vídeňskou matkou, které Yvonne s něžností sobě vlastní říkala Ropča (zkratka pro ropuchu), seznámil v baru v dalekém Jeruzalémě, kam chodíval hrát hostům na klavír. Dcera se však narodila jako jedináček až dva roky po konci války. V Praze.

Baletka s tenisovou raketou v ruce

Na první pohled vyrůstala jako jiné tehdejší děti. Chodila do baletu i na hodiny angličtiny. Když trochu vyrostla, běhala s pány kluky po kurtech s tenisovou raketou v ruce. Jasně, že si nemohla

Zbývá vám 78% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden