Dostaňte své tělo opět do formy!

Sama na sobě cítíte, že po Vánocích nejste tak úplně fit, jak tomu bylo před nimi? S námi se opět rychle a hravě vrátíte do formy. Stačí, když budete dodržovat těchto pět tipů.

Zbavte tělo škodlivin

Nejprve je důležité vrátit váš žaludek do stavu, v němž byl před Vánoci. Zapomeňte tedy na sladká, smažená a tučná jídla, která jste si dopřávala ve velkém, a zkuste tělo očistit a zbavit ho všech zatěžujících a nadbytečných látek.

K pročištění těla už dnes nemusíte denně pojídat jen tuny ovoce a zeleniny. Příjemnější formou zpracování vitaminů může být například smoothie (mixovaný nápoj). Očistu organismu také podporují kajenský pepř nebo různé bylinné čaje, odvary z bylin či čerstvé bylinky, které můžete konzumovat při jídle i po něm.

Zmenšete porce

S vidinou rychlého a téměř okamžitého zhubnutí si okamžitě zakážeme vše, co máme rádi. Chvíli to držíme, nakonec ale stejně podlehneme a vrátíme se nazpět do starých kolejí. Jděte na to proto pomalu. Nejprve změňte jen pár věcí. Jako první zmenšete porce a také si stanovte, které jídlo omezíte a které dny v týdnu budete chodit cvičit, zbytek dělejte jako obvykle.

Nezapomeňte na důležitou snídani

Máte někdy pocit, že čím méně toho sníte, tím lépe, a tak vynecháváte snídani a dáte si až oběd? To je ovšem chyba. Snažte se žádný den nezačínat bez snídaně. Nejlépe si připravte něco, co vás zasytí na delší dobu – tedy vajíčka, avokádo či bílý jogurt. Ke svačině si pak připravte malou misku ovoce a odpoledne si dejte zeleninu.

Jaké druhy ovoce a zeleniny zvolíte, je pouze na vás. Pokud zelenině příliš neholdujete, můžete si místo ní dát i mix oříšků, jako jsou mandle, vlašské ořechy, lískové ořechy či kešu.

Bez pohybu to nejde

S hubnutím jde ruku v ruce také pohyb.

Volte aktivity, které vás baví, abyste u nich vydržela. Nemusíte se hned nutit do návštěvy fitness centra, i obyčejná chůze zezačátku postačí. Pravidelný pohyb zvyšuje nejen váš energetický výdej, ale utužuje i zdraví.

Při hubnutí je nejlepší kombinovat aerobní složku (chůze, běh, cyklistika) s posilovacími cviky, které můžete cvičit v pohodlí domova.

Upravte si spánek

Byla jste o Vánocích zvyklá chodit spát v pozdních nočních hodinách? Pak si opět musíte upravit svůj spánkový režim, jinak vám návrat do formy půjde jen velmi stěží. Spát byste měla alesepoň osm hodin denně..

reklama
reklama

Komentáře