Dovolená v klidu

Pokud chcete prožít dovolenou, která vám dobije baterky, a opravdu si ji užít, měla by vám pasovat na míru.

Rodinná dovolená je o kompromisech, ale ty by měly být na straně všech, nikoli jen na té vaší. Kompromis je důležitý, ale i dovolená s malými dětmi by měla být vyváženým relaxem pro všechny.

Pozor, koho na dovolenou vezmete

Dobrá parta přátel si může na společné dovolené užít hodně legrace. Úskalí ovšem nastává, když léty sehranou pohodu naruší "vetřelec", který není ochoten se podřídit pravidlům, která máte.

Většinou se jedná o nového partnera nebo partnerku někoho "z party". Ten člověk za to vlastně ani nemůže a jistě i on si s vámi volno neužil. Příště raději jeďte jen s osvědčenými parťáky.

Hlavně to chce klid

Abyste si odpočinuli opravdu efektivně, je potřeba klid. Nemusí to být samozřejmě statický klid na lůžku. Někdo potřebuje aktivitu, jiný preferuje pasivnější odpočinek. Přesto základem by měla být činnost, která vás uklidní a dodá vám radost a chuť do života.

Někdo k tomu potřebuje nafotit si fotografie z exotické dovolené plné dobrodružství. A má pocit, že opravdu žije! Pro někoho je lepší zůstat doma, pořádně se vyspat, přečíst stohy knih, které normálně číst nestíhá, po večerech vyrazit ven s přáteli, a občas si vyjet na malý výlet. Jen tak si opravdu odpočine.

Základem tedy je prožít dovolenou podle svých představ. Nenechte se tedy napasovat do dovolené, která vás nebaví a jeli byste na ni jen kvůli okolí. S rodinou udělejte kompromis, ať si odpočinete všichni, a pozor na to, s kým se dovolenou rozhodnete trávit, protože bez pohody není relax.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden