Dříve kamarádka, dnes úhlavní nepřítel

Roky jsem si hřála hada na prsou, když jsem zaměstnávala ve svém obchodě kamarádku. Ta mi pak udělala ze života peklo, a navíc si otevřela konkurenční obchod kousek ode mě.

S Helenou jsme byly kamarádky už od základní školy. Vše jsme podnikaly spolu a byly jsme opravdu nerozlučná dvojka. Proto jsem ani neváhala ji přizvat k podnikání, které jsem měla v hlavě už od maturity.

Nejdřív jsem pár let dřela jako kůň na to, abych si našetřila na počáteční investici, až se mi podařilo otevřít u nás v městečku obchod s luxusnějším oblečením. A právě Helena mi měla dělat vedoucí obchodu, starat se o chod a zkrátka mi pomáhat. Měla se stát mou pravou rukou a oporou ve chvíli, kdy jsem rozjížděla vlastní byznys.

Poslala na mě finančák a kazila obchody

Ze začátku se to zdálo jako dokonalý nápad a vše klapalo tak, jak má. Jenže se nám začalo opravdu dařit, udělala jsem i internetový obchod a já jsem si za vydělané peníze začala stavět dům a prostě jsem si užívala, jak jen se dalo. Samozřejmě jsem myslela i na Helenu, měla velké bonusy a několikrát jsem jí zvýšila plat.

Vše jen proto, aby byla spokojená. Ale ani to zřejmě nestačilo. Helena mi začala nepokrytě závidět, a dokonce mi cíleně škodit. Schválně mi kazila obchody a nakonec to došlo tak daleko, že na mě anonymně poslala finanční úřad.

Otevřela si konkurenční podnik

Samozřejmě jsem měla vše v pořádku, ale když jsem se dozvěděla, že to udělala ona, okamžitě jsem ji vyhodila a přerušila kontakty. Jenže jí to nestačilo, a tak udělala něco, co jsem jí nedokázala nikdy odpustit.

Jen kousek ode mě si otevřela svůj vlastní obchod a samozřejmě v něm zužitkovala vše, co jsem ji za ty roky naučila. Později se ale ukázalo, že jí to stejně nepřineslo očekávaný zisk.

Dnes už vím, že Boží mlýny opravdu melou

I když jsem Heleně nepřála nic zlého, spravedlnost si  ji přece jen našla. Zatímco já se soustředila na své kllientky a snažila se obchod znovu nastartovat, Helena zkrachovala. Byla to pro ni taková potupa, že se raději odstěhovala.

Dnes už vím, že nesmím nikomu slepě důvěřovat a že kamarádství a byznys se nemají míchat dohromady. A také, že Boží mlýny opravdu melou a někdy jim to netrvá ani tak dlouho.

Lucie E., 54 let, Klatovy

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden