Droždí pro krásu

O blahodárných účincích droždí se ví už tisíce let. Kvasinky jakožto zdroj vitaminů B a C mají pozitivní vliv na vaši pleť i trávení. Pokud jste dosud používala kvasnice jen při pečení chleba, budete se divit, k čemu všemu dalšímu se vlastně hodí!

Kvasnice už dávno nehrají hlavní roli jenom v kuchyni. Čím dál častěji se objevují i při výrobě přírodní kosmetiky. Pomáhají totiž uzdravovat pleť, vlasy a také vám zlepší náladu.

Maska na vlasy

Na zábal budete potřebovat plnotučné mléko a droždí. Do teplého mléka si rozdrobte dvě lžíce droždí a počkejte, až se vám začne tvořit hustší směs. Pak ji naneste na vlasy a zabalte je do potravinářské fólie a ručníku a nechte alespoň hodinu působit. Nakonec vlasy opláchněte teplou vodou a nechte uschnout.

Pro čistou pleť

Máte mastnou a problematickou pleť? Vyzkoušejte masku z droždí! Vitamin B pleť krásně vyčistí a dodá jí svěží vzhled. Do droždí si nakapejte trochu teplé vody, pořádně rozmíchejte, přidejte pár kapek citronu a nechte ji dvacet minut působit. Obličej si pak umyjte vlažnou vodou.

Pomazánka z droždí

Na ovoce moc nejste? Zkuste pomazánku z droždí obsahující spoustu vitaminu B. Hned budete mít lepší náladu! Navíc nebudete tolik unavená. Připravte si dvě lžíce sádla, dvě kostky droždí, dvě vejce, máslo, cibuli, česnek, pepř a sůl.

Na dochucení můžete použít i čerstvou řeřichu nebo hořčici. Na sádle osmahněte cibulku a česnek, promíchejte s droždím a kořením. Nakonec přidejte vejce a zamíchejte. Jakmile je pomazánka pevná, můžete ji klidně zatepla podávat.

Hojivá koupel

Trpíte na ekzémy? Potřebujete vyhladit pokožku? Udělejte si kvasnicovou koupel! Listy bílého zelí nebo kapusty nakrájejte a vložte do plátěného pytlíčku. Zavažte a třicet minut vařte ve třech litrech vody. Vývar vlijte do vany naplněné teplou vodou a přidejte jeden balíček rozdrceného droždí. Koupeli věnujte alespoň dvacet až třicet minut.

Zbavte se úzkosti

Potkávají vás deprese častěji, než byste chtěla? Ráno se probouzíte s návaly úzkosti? Pijte alespoň třikrát týdně kvasnice s mlékem anebo rozmíchané s obyčejnou vodou. Užívejte vždy po jídle.

reklama
reklama