Můj čas na kafíčko

Drsná válka tří ohnivých dračic. Která má navrch?

Oblíbené krásky musí bojovat nejen mezi sebou, ale i s ostatními českými herečkami. Vyhraje ta, která ukáže víc?

Všechny tři jsou to Slovenky s ohnivými vlasy. Často se ukazují v sexy rolích. Není tak vůbec divu, že si herečky Táňu Pauhofovou (34), Andreu Růžičkovou (33) a Vicu Kerekes (36) hodně lidí plete. Jak to vnímají ony? A je mezi nimi taková nevraživost, závist a rivalita?

Zdají se být si podobné jako vejce vejci. Jejich fanoušky tak zžírá hned několik otázek: Která z těchto tří slovenských krásek je víc sebevědomá a prosadí si nakonec v českém showbyznysu svoje místo? Všechno je ale dost možná úplně jinak, než se zdá. Jak to vnímají samy charismatické zrzky? „Na první mrknutí oka si možná trochu podobné jsme, ale mě to tedy vůbec nepřipadá,“ nechala se slyšet Táňa Pauhofová (34) s tím, že jsou navíc údajně s další krasavicí herečkou Vicou Kerekes (36) spíš kamarádky. Je to ale vážně tak, jak Táňa tvrdí?

Není zase až tak sebevědomá

Všechny tři jsou krásné a žádoucí. Vůbec si ale mnohdy nejsou tak jisté samy sebou, jak se na první pohled může zdát. Hvězda filmu Lída Baarová nebo Všechno nebo nic Táňa například bojuje se svými pocity studu, plachostí a věčnou melancholií už od samého dětství. „Pozornost, která je součástí mé práce, je pro mě nepředstavitelně náročná,“ přiznala herečka. Telefony pro jistotu skoro vůbec nezvedá, aby nemusela odpovídat nepřipravená, a na e-maily reaguje jen velmi málo a pozdě. K tomu si vůbec neumí představit, že by se do nějaké role sama nabízela, nebo režiséra dokonce přemlouvala o tom, že ona je ta pravá a nejlepší volba. Neměla se tedy raději dát na studium medicíny a věnovat se plastické chirurgii, nebo dokonce patologii, jak měla v úmyslu? Jako malá totiž krásy prý zrovna dvakrát nepobrala, tak chtěla být podle svých slov alespoň chytrá. „Kombinace blbá a škaredá, to je už hodně nešťastné,“ uvažuje nahlas rusovlasá herečka. Jenže to by to svým dvěma kolegyním asi až příliš usnadnila. Za to její herecké sokyni a rádoby kamarádce Vice roz- hodně sebevědomí nechybí.

Bude další,  která odpadne?

Po ránu ji prý nejvíce nakopne právě to, že se na sebe podívá do zrcadla a usměje se. Donedávna neexistovala role, ve které by neukázala světu na odiv své dvě bujné přednosti. Roli v tom hrají možná i její napůl maďarské temperamentní kořeny. Hvězda nedávného oblíbeného televizního seriálu Kapitán Exner pochází sice ze Slovenska, ale žije v Budapešti. Přesto ale nejvíc času tráví tady v Čechách. Proč? Nejsou důvodem spíš místní muži než pracovní příležitosti? I když je totiž pohledná zrzka už nějakou dobu ve vztahu s bývalým hokejistou a známým tatérem Lukášem Musilem (32), čeští herci jí nedají spát. „Já jednoduše miluji české herce,“ nechala se dokonce slyšet. Momentálně se opět ukazuje v novém seriá- lu 1890. A od ledna navíc učí na herecké škole. Bude místní studenty učit i to, jak se správně a sexy svléknout před kamerami? „Nikdy nedostávám zadání: musíš hrát sexy ženu. A vlastně by mě zajímalo, proč jsem tady erotickým symbolem,“ brání se Vica. Za sebou má sice už jedno neúspěšné asi roční manželství s maďarským fotografem Csabou Vighem (40), ale na vdavky nezanevřela. Chystá se další svatba? Známá dračice by tak šla ve stopách herečky Andrey Růžičkové (38), které se díky svatbě a malému Tobiášovi (5 měsíců) obě tak trochu zbavily. Která bude další na řadě?

Titulní role ve filmu Lída Baarová ji dostala do podvědomí spousty lidí.

Vrátí se zpátky a začne tvrdý boj?

Hvězda Ordinace Andrea alias doktorka Marika má teď sice jako střed vesmíru svého malého synka Tobiáše a manžela muzikanta Mikoláše Růžičku (38), ale do kamenické nemocnice by se teď ráda vrátila. Jen má problémy s pamětí a se zapamatováním textu a postavě Mariky by to prý uškodilo. Co ale bude, až se vrátí zase zpátky?

Zamíchá Andrea českou scénou až se vrátí zpátky?

Nenávidí je, protože jim berou práci?

Napjaté drama ale už probíhá v českém showbyznysu delší dobu. Tři zrzky totiž nejsou jediné, které si navzájem berou role. Jako na trní jsou i ostatní české herečky, které kvůli slovenských kráskám často přicházejí o svou příležitost. Řeč je například i o slovenské herečce Soně Norisové (44), která si udělala v českém showbyznysu hodně rychle teplé místečko a dobré jméno mezi režiséry, kteří ji často vyhledávají. Bude nějak zasahovat do boje mezi herečkami i tato brunetka? A která z nich bude mít nakonec poslední slovo? Bude to mlčenlivá Táňa, která ale umí mluvit i velmi sprostě a pro žádné slovo nejde daleko? „Kdo mě neznal, byl překvapený, když mě slyšel mluvit,“ varuje všechny sama na oko zakřiknutá herečka. Záhadou zůstává, proč vlastně Slovenky tolik dominují české scéně? Andrea v tom má jasno. „Na Slovensku se začalo pořádně točit teprve před dvěma lety. Holky neměly práci, a tak logicky začaly chodit na konkurzy tady,“ vysvětluje. Bude ještě hůř?

Na spolupráci s divokou Slovenkou si naši herci rozhodně nestěžují.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden