Druhá žena Johna Malkoviche je držitelkou čínského rekordu!

Dal Nicolettě přednost před první manželkou i slavnou milenkou!

Americký herec John Malkovich (64) má bohaté evropské kořeny. A v Evropě našel i svoji druhou manželku, producentku italsko-francouzského původu Nicolettu Peyran (59).

O Johnu Malkovichovi se říká, že je náladový, uzavřený a mívá občas i výbuchy vzteku. Podobnou povahu měl už v dětství a mládí. Vůbec to tenkrát nevypadalo, že z něho jednou bude velká hollywoodská hvězda. Měl namířeno do sportu a aby se dostal do fotbalového týmu, dokázal prý během necelého čtvrt roku shodit 30 kilogramů. Na vysoké škole pak studoval životní prostředí. Důvod byl jednoduchý: oba jeho rodiče se angažovali v ochraně přírody a John chtěl tedy kráčet v jejich stopách. Součástí vysoké školy bylo i amatérské hraní divadla. John to zkusil a herectví ho chytlo natolik, že se mu začal věnovat čím dál víc.

S první ženou Glenne Headly.

První polibek na plátně

Brzy poté, co se John začal objevovat v prvních malých rolích před kamerou, oženil se. Bylo mu tehdy 29 let a jeho manželce Glenne Headly (+62), která byla také herečkou, o dva roky méně. Potkali se při společném divadelním představení v Chicagu. Kariéra obou se pomaloučku rozbíhala, ale stejně jim vztah nevydržel déle než šest let. Mohla za to Johnova role ve filmu Valmont našeho rodáka Miloše Formana (86). Zamiloval se tam do své kolegyně Michelle Pfeiffer (60). Byla z toho samozřejmě aféra, protože John byl ženatý. Herec jí vyřešil svým způsobem, ve stylu „když se dvě perou, třetí se směje“. Během natáčení dalšího filmu Pod ochranou nebes se totiž dal dohromady s Nicolette Peyran. Ta byla členkou štábu. Měla za sebou zajímavou zkušenost z úplně jiné země. Koncem 70. let totiž studovala v Asii, konkrétně v Číně. Během doby, kterou trávila na pekingské univerzitě, si také zahrála v jednom místním filmu. Stala se první ženou, která se v Číně ve filmu políbila s mužem! Možná vám to připadá divné, ale do roku 1980 to v komunistické zemi skutečně cenzura nedovolovala.

Na Oscara zatím John nedosáhl.

Z Francie je vyhnaly daně!

Nicolette měla na rozdíl od předchozích Johnových známostí čistě evropský původ, což ale slavnému herci vůbec nevadilo. Sám má totiž v sobě krev hned několika evropských národností. „Jsem z poloviny Chorvat, ze čtvrtiny Francouz a ze čtvrtiny Skot. Takže jsem vlastně takový podvraťák,“ řekl s nadsázkou v jednom rozhovoru. S Nicolette to vzal vážně, takže s ní měl v rychlém sledu dvě děti, nejprve dceru a za rok potom syna. A nejen to, kvůli ní se dokonce John do Evropy přestěhoval. Deset let spolu žili na jihu Francie. Protože americký herec uměl dokonale i francouzsky, hrál v zemi galského kohouta i divadlo. Zpátky do Ameriky vyhnaly celou rodinu daňové zákony. Děti Johna a Nicolette ve stopách svých rodičů asi nepůjdou, o kariéru ve filmovém průmyslu nemají zájem. John pro ně měl vždycky pochopení. Prohlašoval: „Myslím, že být dítětem někoho, kdo je slavný, není pro děti moc dobré a není to pro ně ani moc velká zábava. Děti radši splývají s davem.“

Hrabě Valmont, přelomová role.

Má doma hrdinu!

Před pěti lety se Nicoletta mohla znovu ujistit, že má vedle sebe správného a pohotového chlapa. Zachránil totiž na ulici život jednomu svému krajanovi jménem Jim. Stalo se to v Kanadě, kde byl Jim se svojí manželkou na cestách. V Torontu, když se vraceli z restaurace do hotelu, upadl a pořezal se na krku o lešení, které stálo podél zdi hotelu. Jimova manželka potom uvedla, že krvácel tak, až bylo podezření na poranění krční tepny nebo žíly. Volala o pomoc. Najednou se objevil John a podařilo se mu krvácení zastavit, i za pomoci své šály. V nemocnici potom Jimovi ránu zašili. Slíbil, že se podívá na všechny Malkovichovy filmy. Zprávu pak přinesly všechny noviny - a když slavný herec další den vystoupil v torontském divadle, odměnilo ho publikum bouřlivým potleskem!

K Praze má vztah, i když ho tu okradli.

Zavedl ženu do oblíbené pražské hospody!

John a Nicoletta byli několikrát i v České republice. Slavný herec přijel například i na karlovarský festival. Jednou šokoval tím, že místo letadlem cestoval do Prahy vlakem, mezi obyčejnými lidmi. „Měl jsem tam možnost dívat se z okna a být zticha, prostě to mám rád,“ svěřil se. Manželku v Praze zavedl i do své oblíbené hospůdky (novinářům ale neprozradil, která to je). Jediné, co mu kdysi pokazilo dojem z naší země, bylo, když ho v roce 2011 na hotelu okradli o doklady a mobilní telefony.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden