Můj čas na kafíčko

Druhého manžela jsem si našla podle horoskopu!

Tomu, co říkají hvězdy o vztazích, už delší dobu docela věřím.

Astrologie má své metody, jak přesně poznat, kteří dva lidé by si mohli rozumět a kdy se mají setkat.

Měla jsem sice pár kamarádek, které fandily ezoterice a některé z nich se zabývaly různými věcmi i prakticky, ale já sama jsem nic takového nepovažovala za důležité. Andrea, moje kolegyně z práce, se zabývala astrologií a často mi nabízela, že mi udělá horoskop. Vždycky jsem to pobaveně odmítla. A nic se na tom nezměnilo ani poté, co po pětadvaceti letech skončilo moje manželství rozvodem.

Výsledek mě překvapil

Zůstala jsem sama a pár měsíců jsem se z rozvodu vzpamatovávala. Nechtěla jsem zůstat bez partnera. Proto jsem začala poměrně intenzivně hledat. Ukázalo se, že to bude opravdu dost těžký úkol. Nepomáhalo nic. Na náhodná setkání jsem nevěřila a neměla povahu.

Z internetových seznamek se vyklubali muži, co hledali jen pobavení nebo typy, se kterými jsem zbytek života rozhodně strávit nechtěla. Radila jsem se i s kolegyněmi v práci a došlo také na Andreu. Ta mi nabídla, že mi pomůže prostřednictvím astrologie.

Už jsem se tolik nebránila. Řekla jsem si, že zkusit to přece můžu, i když tomu nevěřím. Andrea mi udělala horoskop a požádala mě i o data mého bývalého manžela. Chtěla je, aby mě přesvědčila, že hvězdy ukážou, jak se kdo k sobě hodí a jaká jsou kritická období.

Výsledek mě překvapil, protože o mně Andrea sice věděla hodně, ale strefila se i do věcí, které znát nemohla. Kolegyně slíbila, že se mi porozhlédne po vhodném partnerovi mezi svými klienty, kterých měla opravdu dost.

Ukázalo se, že má pravdu!

Za týden mi Andrea dala tip. Dotyčný muž se jmenoval Zdeněk. Podle srovnání mého a jeho horoskopu jsme spolu mohli vytvořit harmonický a stabilní pár. Byl tu ovšem jeden problém. Zdeněk se podle mojí kolegyně do žádného nového vztahu moc nehrnul.

Zatímco mě nemusela přesvědčovat, abych se s jejím klientem setkala, on sám by potřeboval mnohem silnější argumenty a nenápadnou manipulaci. Nemohla nám jen tak zprostředkovat schůzku. Setkání muselo být náhodné a takové, aby Zdeněk nepojal žádné podezření.

Protože Andrea toho o něm dost věděla, navrhla, že bychom se mohli jakoby „náhodou“ potkat na internetu. Zdeněk tam totiž pravidelně chodil do jedné chatovací místnosti. A opravdu jsem ho tam hned následujícího večera našla.

Oslovila jsem ho, jako bych o něm nic nevěděla. Za chvíli jsem si začala uvědomovat, že moje kolegyně astroložka měla nejspíš pravdu. Připadalo mi, že se známe se Zdeňkem odjakživa. Spojovaly nás zájmy, záliby i názory.

Zanedlouho jsme si vyměnili telefonní čísla a povídali si i přes mobily. Nakonec jsme se domluvili na rande. Datum vybrala Andrea – takové, kdy mě i Zdeňkovi přály hvězdy v milostných záležitostech.

Bylo to přece jen trochu jinak

Osobní schůzka dopadla nad očekávání dobře. To už jsme jak já, tak Zdeněk věděli, že zkusíme jít do vztahu. Šlo to velice rychle. Za týden po prvním rande jsme spolu byli na víkendovém výletu, pak už jsme jeden druhého navštěvovali doma.

O své kamarádce a o horoskopu jsem před Zdeňkem mlčela. Ani on se nikdy nezmínil. Oba jsme k tomu měli stejný důvod, jak se ukázalo. Jednoho dne jsem totiž u Zdeňka objevila vytištěný svůj horoskop. A protože jediným způsobem, jak zjistit, kde se tam vzal, bylo zeptat se Andrey, tak jsem na kolegyni hned udeřila.

Přiznala, že nenechala nic náhodě a stejně jako mně tak nějak „vmanipulovala“ do vztahu i Zdeňka. Nevěděla jsem, jestli se na ni mám zlobit nebo ne. Pak jsem si řekla jednu věc: ony ty hvězdy skutečně nelhaly, protože se k sobě se Zdeňkem vážně hodíme jako málokdo jiný.

Takže horoskop jen potvrdil pravdu. Bez něho a bez víry ve schopnosti mojí kolegyně bychom se ale se Zdeňkem ani nikdy nepotkali! A dnes už jsme tři roky manželé.

Dana K., (58), Vsetín

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden