Druhého manžela si Eva Hrušková vybojovala, ale potom ho krutě ztratila!

„Vždy jsem měla takový postoj, že život je moc krátký na to, aby ho člověk trávil s někým, s kým nechce. A vždycky je lepší to tomu druhému férově oznámit.“

Na pohádku, kterou Eva Hrušková (69) natočila před půl stoletím, dodnes ráda vzpomíná. To, co následovalo, pak nemělo vždycky dobré konce. Naštěstí po mnoha letech přišla další pohádka, která trvá dodnes.

Až do svých sedmi let vyrůstala Eva Hrušková (69) u své prababičky. Důvod byl evidentní: psala se padesátá léta, bytů byl zoufalý nedostatek a její rodiče přespávali v pronajatém ateliéru. Tam už by se s nimi dcera nevešla. Eva ale u prababičky nijak netrpěla.

Právě ona totiž u ní vypěstovala lásku ke zpěvu a písničkám. „Moje prababička, i když byla prostá žena, byla velmi kulturní. Moji maminku, kterou vychovávala, dala na balet, na klavír, obě hrály ochotnické divadlo. Se mnou to bylo podobné.

Ještě v předškolním věku jsem chodila do rytmiky a babička si mne brala velice často na klín a zpívala mi. Každý den. Dodnes si pamatuji písničky Osiřelo dítě nebo Malý hošík plavovlasý, u kterých

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů
reklama
reklama