Můj čas na kafíčko

Elixír krásy? Jablečný ocet!

Můžete si ho vyrobit klidně i sama!

Takovou obyčejnou, běžně dostupnou věc, jakou je jablečný ocet, můžete používat každý den. Na pokožku, vlasy, při hubnutí nebo když se spálíte na slunci. Díky němu budete krásná za málo peněz a bez chemie! Jablečný ocet vám dodá spoustu potřebné energie. Vaše pleť bude vypadat mladší a vlasy zdravější. Pokud jste si až doteď myslela, že se ocet hodí jen do zálivky na sálat, vyvedeme vás z omylu.

Jak ho vyrobit?

Opláchněte a nastrouhejte jeden kilogram jablek, včetně jádřinců a slupky. Vše vložte do skleněné nádoby a zalijte vodou tak, aby byla jablka celá ponořená a zbyly nad nimi ještě alespoň dva centimetry vody. Nádobu utěsněte a nechte ji týden ležet na teplém místě. Dvakrát za den odklopte a promíchejte. Po týdnu sceďte, opět nádobu utěsněte a nechte dvacet jedna dní odležet nejlépe ve spíži nebo ve sklepě. Ocet nakonec přeceďte přes plátýnko, přelijte do lahví a uchovávejte v lednici.

Pro každodenní péči

Máte na zubech hnědé fleky od kávy, čaje nebo cigaret a nemůžete se jich zbavit? Vypláchněte si pusu jablečným octem a pak čistou vodou. Po pár dnech uvidíte rozdíl. I když se spálíte na slunci, rozhodně sáhněte po octu. Půl hrnku vlijte do koupele a deset minut si v ní poležte. Vaše pokožka bude jásat! Nahradit jím můžete i pleťovou vodu. Jablečný ocet zřeďte dvěma díly vody a pomocí bavlněných tampónů ho nanášejte každý večer před spaním na vyčištěnou pleť. Pokud pár kapek jablečného octa necháte působit na kůži do rána, vyblednou vám stařecké skvrny a jiné drobné flíčky.

Díky octu bude vaše pleť jenom zářit!

Na žáhu i na hubnutí

Jablečný ocet vám bude skvělým pomocníkem i při hubnutí. Stačí přidat dvě lžičky do půl litru vody. Během dne pak můžete pití usrkávat. Už za dvanáct týdnů byste měla na váze poznat, že ručička se pohnula směrem doleva. Pokud vás zrovna pálí žáha a nemáte po ruce jedlou sodu, dejte si lžičku octa a zapijte sklenicí vody. Účinkuje okamžitě! Cítíte potřebu zbavit se ve svém těle jedovatých látek nebo odlehčit játrům? Dejte si každé ráno lžičku octa a zapijte ho vodou. Budou se s vámi dít divy!

Zatočí s chřipkou

Bolest v krku, hlavy a teplotu můžete léčit jinak než chemií. Nekupujte si drahé sirupy a vyrobte si jeden zaručeně účinný sama. Do čtvrt litru vody rozmačkejte jeden stroužek česneku, přidejte čtvrt šálku na kostičky nakrájeného zázvoru a lžičku kajenského pepře. Směs duste na sporáku 15 – 20 minut. Odvar nechte vychladnout a přilijte šálek jablečného octa a půl šálku medu. Pijte horké, klidně i dvakrát denně.

Odstraňuje i lupy

Přidejte stejný díl octa a vody a nejlépe pomocí rozprašovače aplikujte na pokožku hlavy. Přípravek nechte působit klidně až dvě hodiny. Můžete ho používat i několikrát do týdne.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden