Moje šťastná hvězda

Ester Janečková: Stal se z ní z ní jiný člověk a začíná být nesnesitelná!

Oblíbená moderátorka ESTER JANEČKOVÁ (46) si zřejmě naložila víc, než je schopná zvládnout. Její okolí ji nepoznává a popisuje děsivou proměnu.

Donedávna měla Ester Janečková (46) pro každého na potkání úsměv a milé slovo, teď je z ní ale kvůli osobním problémům úplně jiný člověk. Až děsivá proměna, takovými slovy její nejbližší okolí popisuje, co se s moderátorkou děje.

Divák o ničem neví, protože před kamerou jako dokonalá profesionálka dokáže soukromé problémy potlačit a působí mile jako dřív.

Přišla o dítě

Ale jakmile zhasnou ve studiu světla, zmizí i její úsměv, ochota naslouchat a komunikovat. Z přátelské a vstřícné ženy je rázem nedůtklivá osoba, která se odmítá bavit o čemkoliv kromě nejnutnějších pracovních záležitostí. Na jakýkoli pokus o konverzaci reaguje podrážděně a někdy prý bývá tak vzteklá, že jí všichni raději jdou z cesty.

Co je za její smutnou proměnou, nikdo netuší. Moderátorka Pošty pro tebe má za sebou několik životních krizí, které by vydaly na nejméně jeden díl jejího pořadu. S chirurgem Zdeňkem Janečkem má syny Krištofa (22), Cyrila (19) a dceru Sáru (7).

Jejich manželství se v minulosti už několikrát otřáslo v základech. A sotva ustáli poslední krizi, moderátorka v šestém měsíci těhotenství přišla o dítě. S vypětím všech sil se jí podařilo z tragédie vzpamatovat, ale sotva se její život začal vracet do normálních kolejí, přišla další rána.

Další smrt v rodině

Před pár lety kvůli homosexuální orientaci spáchal sebevraždu její teprve čtrnáctiletý synovec. Pro moderátorku i všechny ostatní členy rodiny to byl tím větší šok, že starší sestra Janečkové je lesbička, která už přes dvacet let žije s partnerkou.

Syn její mladší sestry Filip (†14) tak musel vědět, že v rodině má plnou podporu a nikdo by ho neodsuzoval. Přesto svůj úděl neunesl a v dopise na rozloučenou prosil svou slavnou tetu, aby na problémy homosexuálů upozorňovala veřejnost.

Janečková jeho přání splnila a dokonce pro lidi s odlišnou pohlavní orientací založila poradnu. Moderátorka na rok přestala uvádět Poštu pro tebe a tolik se ponořila do svého nového úkolu, že dokonce začala studovat psychologii.

Vzala si moc velké sousto?

A možná právě to, jak moc se snaží pomáhat druhým, ji připravuje o schopnost, být milá na své bezprostřední okolí. Zřejmě přecenila své síly a její psychika těžce nesla i odchod mladšího syna z domova.

Cyril (19) maturoval v Kanadě a když odlétal, moderátorka prý podle vlastních slov cítila podobnou bolest jako při porodu. Ester Janečková s roční pauzou už třináct let poslouchá smutné lidské příběhy. Když se to sečte se všemi dramatickými událostmi v rodině a snahou, pomáhat tisícům potřebných prostřednictvím internetu, je to hodně velká zátěž.

Janečková se před časem svěřila, že by si možná ráda v budoucnu otevřela vlastní psychologickou poradnu. V poslední době to ale vypadá, že by možná sama potřebovala profesionální radu, protože by její proměna mohla ovlivnit i její manželství a bez dobrých vztahů v práci se neobejde.

.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden