Eukalyptus krásně voní a léčí

V poslední době se název téhle rostlinky skloňuje snad ve všech pádech. Využívají ho floristé při tvorbě kytic, málokdo ale ví, že má i blahodárné účinky na naše zdraví.

Eukalyptus, česky také blahovičník, je u nás čím dál oblíbenější pokojovou rostlinou. Okrasa vašeho parapetu ale není to jediné, proč eukalyptu přijít na chuť. Má také pozitivní vliv na zdraví. Vyrábí se z něj éterický olej, který snižuje horečku a má příznivé účinky na dýchací cesty. Nejlepším způsobem, jak ho používat, je prostřednictvím aromalamp.

Zbaví vás revmatu

Blahovičník ale nepomáhá jen těm, které trápí potíže s dýchacími cestami. Díky svým antiseptickým účinkům bývá součástí různých bylinných mastí a gelů, které pomáhají a zmírňují bolesti při revmatismu a bolestech svalů.

Můžete ho pěstovat i doma

Silice z rostlinky se ale nesmí užívat vnitřně. Eukalyptu se bude dařit v zimní zahradě či na zaskleném balkónu. Vyžaduje stanoviště s dostatkem světla, zároveň mu ale škodí přímé sluneční záření. Na nedostatek denního světla reaguje rostlina tím, že nasazuje dlouhé, slabé a řídce olistěné výhony.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden