Můj kousek štěstí

Eva Jurinová - Dítě, nebo Televizní noviny?

Můj kousek štěstí

O tom, že je těžce nemocná, věděl jen manžel. Moderátorka to neřekla ani Zbyňku Merunkovi, a ten jí byl velice blízký. 

Jako dítě chtěla být průvodčí v tramvaji, později uvažovala nad oční lékařkou, jenomže doktorka, která nemůže vidět krev, by byla pro smích králíkům.

Představa, že se stane novinářkou, se jí zalíbila nejvíc. „Vidím vodu ve sklenici a ptám se: kdo tu sklenici vyráběl, kdo ji bude po mně umývat, jestli smyje i rtěnku, která na ní ode mě zůstala,“ popsala, jak přemýšlí a že ji právě snaha všeho se dopátrat vedla k volbě povolání.

Dole v dole

Ostravská rodačka vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy, po škole získávala praxi jako píšící redaktorka, konkrétně začínala v závodním časopise Ostravsko-karvinského revíru.

„Kromě toho, že jsem jako mladá a zmalovaná slečna v minisukních byla v dole u toho, když havíři vyfárali z šachty po nějakém pracovním rekordu, aby se to řádně zmedializovalo a po zásluze oslavilo, naučila jsem se noviny i lámat – tehdy ještě postaru,“ vzpomínala.

Stávala u rotačky, třeba i ve tři hodiny ráno, a dívala se, jak z ní jednotlivé výtisky padají. Krásně voněly. Pak udělala konkurz do

Zbývá vám 73% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden