Evu sbalil Vašek ještě jako maturantku!

Populární duo vystupuje v dnešní době častěji už v zahraničí než u nás.

Nebýt maminky Evy Ševčíkové (51), tak by příznivci písniček, které její dcera zpívá s manželem Václavem (68) měli asi smůlu. Právě ona je dala dohromady, i když nejprve pracovně.

Jsou lidé, kterým se písničky dua Eva a Vašek moc nezamlouvají, ale hodně je takových, kteří je mají rádi. Málokdo je ale vůbec nezná. Jsou spolu už více než tři desítky let a za tu dobu si získali přízeň posluchačů nejen u nás, ale i v dalších zemích. A také si řekli své „ano“ a mají spolu dceru.

Zařídila to maminka

Svoje hudební sklony dával Václav Ševčík (68) najevo už jako školák. Když chodil do druhé třídy základní školy, tak ho rodiče přihlásili do Lidové školy umění. Nevybral si zrovna jednoduchý nástroj: hrál na akordeon.

V patnácti letech si k tomu přibral kytaru a postupně se naučil hrát i na další nástroje - podle toho, jak to situace v kapele vyžadovala. Udělal pak něco, čeho zpětně litoval, stal se vojákem z povolání a dotáhl to až na hodnost podplukovníka. Sloužil u protivzdušné obrany.

Ve volném čase hrál a založil si kapelu, která dostala název SURF.  Dostal se i do Rakouska, kde

Zbývá vám 72% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden