Fascinující ostrov Reunion

Plný překvapení, exotických vůní a vodopádů

Ostrov Réunion najdete v Indickém oceánu u východního pobřeží Afriky, mezi Madagaskarem a ostrovem Mauricius. Svým sopečným původem bere dech všem návštěvníkům, největší vrcholy se tyčí do výšky přes tři tisíce metrů nad úžasným mořem.

Hlavním lákadlem jsou zde nejen pláže, ale i příroda snad se stovkami vodopádů a vodopádků, vulkánem s lávovým polem, kde se pro barvu půdy budete cítit jak na planetě Mars. Pro odpočinek jsou tu úchvatné bílé i černé písečné pláže s pískem, které jsou chráněny korálovým reliefem. Tropické lesy překvapí svou jedinečnou florou s orchidejemi.

V hlavním městě

V hlavním městě St. Denis, si budete připadat jako na francouzském venkově, který navíc zdobí palmy a bujná pralesní vegetace. Všude je plno obchůdků, restaurací. Vanilka, která je i vývozním artiklem ostrova, je silně zakořeněná i v místní kuchyni.

Není tu sice pláž, ale za prohlídku stojí řada zachovalých koloniálních budov a hojnost sakrálních staveb připomínajících kreolskou minulost. K těm významnějším patří kreolský dům Maison Kichenin. Nejnápadnější budovou města s vysokým minaretem je mešita Mosquée Noor E Islam, naopak skromně působí budhistický chrám Pagode Guan Di, nebo hinduistický Tamilský chrám.

Zajímavá bude návštěva Historického přírodního muzea, kde uvidíte vycpané exponáty lemurů, sbírku ptáků a hmyzu. S typickou kreolskou architekturou zdobenými vilami i barevnými dřevěnými domky z 18. století se setkáte zejména v Hell-Bourg, Entrée-Deux, St-Pierre.

Relax a pohoda

Ubytování na ostrově Réunion nabízí více než dvacet přímořských letovisek. Vyhledávanými jsou St. Gilles les Bains s rušnou atmosférou, L’Hermitage les Bains s množstvím zábavních možností nebo poněkud klidnější a neformálnější La Saline les Bains.

Turisty oblíbené je také menší letovisko Boucan Canot, přezdívané jako réunionské St. Tropez s pláží Plage de Petit Boucan, která je považovaná za jednu z nejhezčích pláží celého ostrova.

Úchvatná příroda

V Jardin des parfums et épices v St-Philippe můžete sledovat divoké orchideje, ibišky a nespočet dalších druhů rostlin. Mezi St-Pierre a St-Joseph je několik menších pláží s tmavým pískem.

Východ ostrova je regionem cukrové třtiny a vanilky, je deštivější a méně osídlený, zato pestřejší co do kultury. Žije zde tamilská menšina a nezřídka narazíte na nějakou slavnost, hýřící barvami. St-André s hinduistickými chrámy určitě navštivte.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama