Fatální chyba lékařů

Jen těžko si představit, jaké utrpení si musela prožít! Manželku Josefa Vinkláře (+76) alias doktora Cvacha z Nemocnice na kraji města, herečku Ivanku Devátou (81) trápily trávicí potíže. Dlouho se prý snažila pomáhat si léčivými čaji, bylinkami, doufala, že nejde o nic vážného a že se neduhů dovede zbavit svépomocí.

Samoléčba jí ale nezabírala, a tak se před několika měsící odhodlala zajít k doktorovi. Jenomže ani odborníci jí moc nepomohli. Nejenže se stav Ivance nezlepšil, ještě se jí přitížilo. Lékaři totiž udělali fatální chybu!

Krutá diagnóza

Doktoři totiž po provedených vyšetřeních Deváté určili zcela chybnou diagnózu. “Léčili mě na nemoc, o které potom zjístili, že ji nemám,” postěžovala si legendární herečka. Diagnostikovali jí Crohnovu chorobu.

Jde o zánětlivé onemocnění, které se může projevit v jakékoli části trávicího ústrojí, nejčastěji v oblasti spojení tenkého a tlustého střeva. Její léčba je přitom velmi složitá a nepříjemná. Ivanka si musela prožít muka!

Trpěla zbytečně!

Při léčbě Crohnovy nemoci lékaři pacientům zpravidla nařídí upoutání na lůžko, musí polykat nejrůznější léky a praktikují se i klizmata. V těžších případech se podávají také velmi škodlivé kortikoidy.

Ano, nejspíš právě takovým martýriem si herečka musela projít. Vše bylo o to horší, že se nakonec ukázalo, že tuto nemoc Devátá vlastně vůbec nemá. Stálo ji to málem život! Nebýt rychlé pomoci, vypečená léčba skončila tragédií.

“Dlouho mě léčili na Crohna. Před Velikonocemi se mi ale udělalo tak špatně, že jsem málem umřela. Skončila jsem v nemocnici,” svěřila se Ivanka. Od té doby je v nemocnici ještě častěji, než dřív.

Odkázaná na pomoc synů

Lékaři se teď marně snaží přijít na to, co herečce vlastně je. I přes desítky vyšetření stále nemají správnou diagnózu. “Už tři týdny pendluju po nemocnicích, a nic! Je to zoufalé,” naříká Ivanka, která je už na pokraji sil.

Její jediné štěstí jsou její synové, kteří se o ni obětavě starají. “Když jsem doma, nosí obědy, nakupují, uklízí, a dokonce žehlí,” je vděčná herečka, která musela zrušit veškeré pracovní závazky. “Kvůli nemoci jsem musela zrušit představení a mo se za to omlouvám.

Vše vynahradím. Ale zatím o svém zdraví moc nevím,” vzkázala divákům. Držíme palce,ať je jí brzy lépe.

reklama
reklama

Komentáře