Filip Renč: U nás ho vypískali, v zámoří uspěl

Velký úspěch pro českou kinematografii

Vkus českých kritiků se zřejmě výrazně liší od vkusu Američanů. Přesvědčil se o tom opět režisér FILIP RENČ (51). Jeho snímek Lída Baarová z loňského roku, který čeští kritici příliš nechválili, totiž koupil americký placený poskytovatel filmů Netflix a zařadil ho do své výběrové databáze. Renčův film, ve kterém si hlavní roli prvorepublikové filmové hvězdy zahrála TÁŇA PAUHOFOVÁ (33), se díky tomu dostane do domácností 100 milionů lidí na celém světě!

Bude točit více pro Hollywood

Netflix Lídu Bárovou uvede pod názvem Ďáblova milenka v originálním znění s anglickými titulky. „Je to velký úspěch nejen pro nás, ale i celou českou kinematografii. Na Lídě Baarové jsme všichni nechali duši,“ uvedl jeden z producentů filmu s tím, že se s dalšími filmy budou více zaměřovat na Hollywood.

Obrovská sledovanost

Jak vidno, Filip Renč si rozhodně nemusí nic dělat z negativních kritik, kterých se mu u nás po uvedení životopisného snímku o slavné herečce dostalo opravdu požehnaně. Diváci ale naštěstí názory odborníků nesdíleli. Film vidělo přes 1,78 milionu lidí, díky čemuž se vyhoupl na příčku nejúspěšnějšího distribučního filmu České televize za posledních 13 let. .

reklama
reklama