Filmový svůdník odešel za milovanou Popelkou

Ke své životní profesi, pro niž se rozhodl, choval vždy velkou pokoru

Toužil se stát džezovým pianistou, uměleckým fotografem nebo také farářem jako jeho dědeček. Jeho osudem se však naštěstí stalo herectví, po kterém on sám nikdy netoužil.

Josef Abrhám (†82) se sice narodil do skvělé rodiny, bylo to ale v nesprávný čas. Psal se rok 1939, jeho dědečkem nebyl nikdo jiný, než evangelický farář a hlavně slovenský dramatik Jozef Hollý.

K umění měl blízko jak otec, tak Josefova maminka. Oba byli vášnivými ochotníky. „Jsem mix předků z matčiny i otcovy strany. Snažím se, pokud to jde, s tím dědictvím slušně zacházet,“ řekl kdysi již slavný herec.

Jeho samotného to ale k divadlu nijak zvlášť netáhlo. Jeho velkým dětským snem bylo stát se pilotem. Jenže tady byl problém. Malému Josefovi se

Zbývá vám 88% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden