Francouzská Riviéra

Teploučko, azurové moře, starobylé uličky a vůně bylinek a koření

Uvítají vás krásné pláže a letoviska se svou nenapodobitelnou atmosférou? Francouzská riviéra s více než 120 km dlouhým pobřežím a jižanskou pohostinností je skvělým místem pro vaši dovolenou.

Atraktivní letovisko Nice

Klikaté uličky čtvrti Vieux Nice (stará Nice) vás okouzlí kavárničkami a originálními obchůdky. Po koupání v moři si nenechte ujít slavnou přímořskou Anglickou promenádu. Na zámeckém vrchu zbylo z bývalého hradu několik kamennými ruin.

V létě se zde pořádají koncerty či divadelní představení a je odtud nejkrásnější pohled na město. Zajímavá je i katedrála ve městě. Za návštěvu stojí muzeum Marca Chagalla, Henriho Mattisse a muzeum moderního umění.

Za četníkem do St. Tropez

V St. Tropez neopomeňte četnickou budovu Gendarmerie a přístaviště luxusních lodí. Zážitkem je i návštěva rybí tržnice a vyhlídkové terasy u pevnosti Citadela, s krásnými výhledy.

Po koupání na krásných písečných plážích se můžete vydat do nedalekých vinic k vesnici Ramatuelle s labyrintem úzkých uliček obehnaných zdí a hrobem Gérarda Philipa. Lodí se dostanete ze St. Tropez do francouzských „Benátek“, městečka Port-Grimaud, vystavěného na kanálech.

Marseille a okolí

Nad městem se tyčí Basilika Panny Marie Strážné. Byla postavena v románsko-byzantském stylu a je odsud nádherný výhled. Srdcem města je starý přístav, plný malých kaváren a restaurací.

Čtvrť Panier se svými malebnými uličkami je tím nejhezčím, co můžete ve městě spatřit. Opatství svatého Viktora je jedno z nejstarších křesťanských sídel v Evropě a začátky jeho budování sahají až do 5. století. Nedaleko města je ostrov If, kde byl vězněn hrabě Monte Christo. Na ostrov jezdí pravidelně lodě ze Starého přístavu.

Cannes město filmových snů

Starobylé uličky zde kontrastují s mondénními bulváry, osázenými palmami a květinami, dlouhé a široké písčité pláže s tichými zahradami soukromých vil. Město mnoha heren, festivalů a znalců filmového umění.

Koupání na zdejších upravených plážích v průzračném moři je skvělé. Večer pak Cannes ožívá nočním životem v luxusních restauracích, jachtách, ale i malých kavárničkách. Procházka po slavném boulevard Croisette nebo filmový palác stojí zato.

Gruissan

Staré rybářské a vinařské městečko s klikatými uličkami a starobylými domy patří k nejkrásnějším francouzským městům. Nabízí také rozsáhlé, nepřeplněné pláže s jemným pískem, v populární Lví zátoce.

Zdejší letovisko se vyznačuje nízkou vilovou zástavbou a množstvím zeleně v zahradách. Určitě si tu dejte nějakou z mořských ryb nebo specialitu z jehněčího masa s vůní růžového česneku, směsí rozmarýnu, tymiánu, černých oliv, artyčoků a hub.

reklama
reklama