František Filipovský - Král dabingu

Skvěle hrál na hudební nástroje, a dokonce působil jako psycholog. Nakonec mu učarovalo herectví. Do historie se zapsal hlavně dabingem francouzského komika Louise de Funèse. Dabovat ale nechtěl, přemluvil ho Horníček.

František (†86) se narodil v Přelouči. Tatínek, také František, byl skladatel, flétnista a kapelník orchestru Prozatímního divadla, které bylo předchůdcem Národního divadla. Už od útlého dětství byl veden k hudbě. A protože po tatínkovi zdědil umělecké geny, naučil se hrát hned na několik hudebních nástrojů a zpíval v kostele na mších. Po ukončení obecné školy odešel do Pardubic studovat gymnázium. Už na škole se ale nechal zlákat k herectví, a to účinkováním ve studentských představeních. Během prázdnin si pak pravidelně přivydělával ochotničením u kočovných divadelních společností. Když ukončil sextu, poštěstilo se mu vystoupit se skutečnými profesionály v Jihočeské činohře, což byla

Zbývá vám 86% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama