František Ringo Čech trpí. Má snad problém s játry?

Maluje klikyháky

I když se talentovaný muzikant a malíř FRANTIŠEK RINGO ČECH (72) snaží za všech okolností hýřit humorem, je tu jedna věc, která ho silně tlačí k zemi. Život mu totiž znepříjemňuje nesnesitelný třes rukou. Co za tím je?

Množství lechtivých obrazů, kterých byl dříve schopen namalovat kvanta, už je minulostí. Vynesly mu slušné peníze, ale třes je neúprosný. „Snažím se čárat pořád, ale jde to hrozně pomalu. Ruce se mi klepu čím dál víc,“ svěřil se Ringo, který bez toho, aniž by si podepřel ruku, neudělá ani čáru. „To bych maloval jen klikyháky,“ snaží se vtipkovat Ringo, kterému třesoucí se prsty značně znepříjemňují život.

Bojí se Parkinsonovy nemoci?

Nemůže vykonávat žádnou titěrnou práci a nebezpečný je pro něj i šálek kávy, který už několikrát skončil na jeho košili. Ve společnosti proto raději všemožné přípitky odmítá! A i když ho třes trápí už přes půl roku, na dveře neurologie se zatím stále zaklepat nedovážil. „Myslím, že má strach, aby nešlo o něco závažnějšího, jako je třeba Parkinson,“ tvrdí jeho blízký přítel s tím, že se problém snaží řešit sám. Zdravý životní styl, který pro něj byl snad celoživotně tabu, se tak dostává do popředí jeho zájmu! Příčinou totiž může být i taková banalita, jako je minerální nerovnováha. Pomoci mu proto mohou léky a doplňky stravy. Obloukem vyhýbat by se ale však měl i alkoholu, který si tak rád ve volné chvíli dopřeje. Ten sice po požití na nějakou dobu třes utiší, ale na druhou stranu je právě jeho pozvolným zrádným spouštěčem! „Měl by se ho zcela vzdát. Třes rukou je totiž často i příčinou selhání jater,“ prohlašuje známý neurolog s tím, že v případě třesu je nutné vždy včas zahájit léčbu a zjistit pravou příčinu. Problém s játry si ale Ringo nepřipouští. Na druhou stranu ale tvrdí, že počítat musí bohužel se vším.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden