František Ringo Čech: Za noc prý napsal až třicet písní

Čtyři měsíce byl ve vazbě

O FRANTIŠKU RINGO ČECHOVI (77) platí jediné – umí vyvolávat rozruch a nebere si servítky. Věci pojmenovává stručně, věcně a mnohdy s velkou dávkou ironie. Za svou éru prošel Semaforem, tvořil básničky pro děti a dobyl časopis Pionýr.

František Ringo Čech pochází z rodiny barového hudebníka a písničkáře vídeňského původu Františka Čecha Pražského. Na základní školu chodil v pražských Radlicích. Moc dobře se neučil, ale už tehdy byl vášnivým čtenářem.

Vyučil se radiomechanikem a televizním opravářem, při práci bubnoval v dixielandových a dechových souborech, spoluzaložil legendární skupinu Olympic. Skončil ve vazbě Za majálesu v roce 1965 jej kdosi udal a Čech strávil

Zbývá vám 75% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden