Gabriela Vránová bojuje s nemocí

Lékaři jí objevili ve střevech nádor!

V závěru ledna letošního roku herečka Gabriela Vránová (77) bez jakéhokoli varování zkolabovala. Udělalo se jí v práci špatně a proto jí kolegové okamžitě zavolali pomoc. Záchranná služba odvezla představitelku Aničky Čihákové z Chalupářů do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, kde se podrobila sérii několika vyšetření.

Původně nic nenasvědčovalo tomu, že její stav bude tak vážný. „Nebylo mi dobře, ale už je to lepší. Dají mě tady do pořádku,“ vzkázala tehdy herečka. Neuvedla však, co přesně jí trápilo, jen uvedla, že jí zlobilo tak nějak všechno naráz. Její kolegové ale byli o něco sdílnější. „Gábi selhal organismus! Dlouhou dobu kašlala na doktory, teď se jí to sečetlo a podtrhlo,“ uvedla blízká kolegyně Vránové. Vzhledem k tomu, že má herečka už deset let voperovaný kardiostimulátor, předpokládalo se, že její potíže způsobuje srdce.

Děsivou diagnózu nečekala

Ještě před nástupem do nemocnice k plánovanému zákroku Vránová novinářům děsivou diagnózu potvrdila. „Jdu na operaci. Drže mi palce. Mám nádor na tlustém střevě!“ V polovině února tak podstoupila náročnou operaci při níž jí byl útvar odstraněn. Herečka před operací nijak neskrývala své obavy, bála se, aby vše dopadlo dobře. Obavy však neměla jen ona, ale i její rodina. Zejména pak syn Ondřej Kepka (47), který se modlil, aby náročný zákrok zvládla s ohledem na nemocné srdce. Rakovinu lékaři odhalili takřka okamžitě. Selhání organismu měl způsobit velký úbytek červených krvinek. Herečka totiž několik týdnů silně krvácela do střev. Měla proto obrovské štěstí, že jí záchranná služba převezla do nemocnice včas.

Čeká ji náročná léčba

Lékaři byli, co se týče hereččina zákroku velmi optimističtí. „Mám prý tělo čtyřicítky,“ smála se Vránová ještě před operací. Ta nakonec opravdu dopadla dobře. „Žiju, vzkažte to všem! Už chci ale domů!“ posteskla si herečka s tím, že doufá, že ji brzy pustí. O tom, jak ale bude dále pokračovat její léčba neměla ještě ani tušení. Čekala totiž na výsledky. Herečka se ale také svěřila, že doufá, že se nádor zachytil v nějakém rozumném stádiu. Že by snad neměla rakovinu porazit, na to nemyslí. „Já tu rakovinu porazím a vrátím se, to budete koukat!“ vzkázala.

reklama
reklama

Komentáře