Gott má v Bulharsku vlastní pomník!

Opravdový šok čeká na návštěvníky bulharského přímořského letoviska Primorsko! Každý turista, který se půjde v rámci večerní procházky pokochat klidnou hladinou moře na pláži, narazí na velký kámen s ručně namalovanou barevnou podobiznou českého zlatého slavíka Karla Gotta (78).

Podepsaný obrázek podobný fotografii na Karlově hudební desce z roku 2002 má velký úspěch a denně se u něho fotí desítky lidí. „Strašně mě to překvapilo. Šli jsme po pláži a najednou koukám, že na jednom z kamenů je Karel a jeho jméno.

U podobizny se střídá jeden fanda za druhým.

Tak jsem se s ním hned vycvakla,“ rozmluvila se jedna z předních zpěvákových fanynek. Velkou neznámou stále zůstává, kdo vlastně Mistrovu podobiznu na kámen namaloval a jestli se jednalo o někoho z bulharských rodilých obyvatel, nebo náhodného českého turistu, který tu chtěl zanechat památku  na božského Káju. Nebo má podobizna nějaký hlubší význam a autor se tím snažil něco důležitého sdělit? Můžeme se jen dohadovat, kde se obličej jednoho z nejoblíbenějších zpěváků objeví příště?

reklama
reklama