Hebké léčitelky zdraví

Kočky patří nejen k nejoblíbenějším domácím zvířatům, ale navíc velmi prospívají našemu zdraví. Při předení vytvářejí vibrace, které dokážou snížit tlak, odbourat stres, posílit srdce nebo spravit nemocnou duši.

Odhalí nemoc

Máte-li konkrétní zdravotní problém, vaše kočka ho vycítí daleko dříve, než se vůbec objeví. Proto se starým a méně pohyblivým lidem doporučuje kočka jako vhodný domácí mazlíček. Z tohoto důvodu se také tato zvířata využívají v nemocnicích, sanatoriích či domovech důchodců jako doplněk terapie. Léčbě kočkou se říká felinoterapie.

Vyléčí neduhy

Když se rozčílíte a tlak vám stoupne, posaďte si na kolena kočku a hlaďte ji. Její předení vysílá vibrace, které tlak okamžitě sníží. Mazlení se s ní také odbourává stres a léčí nemoci srdce.

Kočky blahodárně působí i na hojení ran a při léčbě zraněných šlach a svalů. Pozitivně působí rovněž na osteoporózu, protože frekvence, které vysílají, mají vliv na pevnost kostí. Jsou užitečné i při revmatismu, rehabilitacích po mozkové mrtvici, při rozvoji jemné motoriky či svalové dystrofie u dětí.

Uzdravují duši

Kočky vycítí nejen, co a kde vás právě bolí, ale dokážou si najít cestu i k tomu, kdo své starosti dusí v sobě a nemluví o nich. Mohou tedy pomoci při autismu, poruchách chování, při úzkosti, depresi.

Zlepší i kočičí alergie

Existují milovníci koček, kteří se jich nevzdají, ani když mají potvrzenou alergii na kočičí chlupy a sliny a tvrdí, že ve styku s alergenem se přirozeně vytvoří imunita. Lékaři potvrzují pár případů, kdy se při správné hygieně projevy lehčí alergie postupem času snížily, či dokonce zmizely úplně, ale zároveň varují – v žádném případě neriskujte! Pokud máte alergii na kočky, řiďte se radami vašeho lékaře. Nebo musíte kočku alespoň jednou týdně koupat.

reklama
reklama