Heboučké polibky: Pečujte o své rty s láskou!

Projděte si rychle v hlavě, jak se ke svým rtům chováte. Někdy i dobré úmysly přinášejí špatné výsledky. Ale dá se to snadno napravit.

Třeba tím, že vylepšíte pitný režim. Když se hýbete, máte větší žízeň, ale také se více potíte, takže závlahy ubývá. Když zalijete celý organismus, dostane se samozřejmě také na rty. Nevyhýbejte se „kohoutkovce“, klidně můžete tu domácí trochu vylepšit sodastreamem.

Je prokázáno, že pití bublinek nám dělá dobře na patře, a proto se k němu více vracíme. Každý způsob, který vás naučí pít častěji, je platný! Jinak už to znáte – bylinkové čaje, ovocné čaje, ředěné džusy. Káva se stále nepočítá, ani když jich za den dáte šest.

Na praskání béčkem

Když vás praskání pokožky rtů trápí celoročně, možná tělo volá po větším přísunu vitaminu B. Do těla ho dopravíte třeba brokolicí nebo kapustou. No a že trochu nadýmají? Což teprve luštěniny, které mají také vysoký podíl béčka… Pak ovšem zbývají jen vejce a mléčné výrobky. Nebo tabletky.

Rtěnka neumí všechno

Spousta žen kondici rtů zachraňuje rtěnkou. I když už většina rtěnek obsahuje pečující látky, nespoléhejte jen na ně. Když se po odlíčení rtů dostaví pocit, že se vám pusa o číslo srazila, nebo vás křehká pokožka pálí, přejděte na druhou fázi pečování. Klidně použijte obyčejný hydratační balzám na rty.

Peeling, špatný pán

Přehnané drhnutí rtů se vám vrátí jako signál, že je pusa moc suchá. Obrousíte sice šupinky, které na puse otravují a nedá se přes ně ani nalíčit, ale s nimi i pořádně zatočíte s ochrannou lipidovou vrstvičkou, kterou se rty chrání.

Už tak je minimální. Prakticky pro udržování hebkosti stačí, když si ráno po vyčištění zubů mokrým kartáčkem rty párkrát přejedete sem a tam.

Mají všechno, tak co chtějí?

Máte balzámů pestrou sbírku? Jenže střídáním balzámů můžete rty trochu mást, a ne každý jim sedne. Zkuste vytipovat jeden, který se rychle vstřebá a dlouho vám po něm vydrží pocit pohody.

Pokud máte tyčinek na rty plnou kabelku, pomaleji se spotřebují, množí se na nich bakterie a zachytávají nečistoty. Rtům naslouchejte a použijte péči, jen když ztratí pusa pohodu. Ne pokaždé, když otevřete šuplík v práci a nějaký balzám na vás vykoukne.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden