Helenu Vondráčkovou od osvojení dítěte odradila špatná zkušenost její tety!

„Nikdy jsem v hlavě neměla žádný kalkul. Prožívala jsem a velmi intenzivně vnímala jen to, co se mi nabízelo.“

Zpěvačka Helena Vondráčková (73) patří k nestárnoucím stálicím naší populární hudby. Věčná optimistka měla v životě většinou štěstí, jediné, co jí osud nedopřál, byla role matky.

Jedno z největších uznání, které se Heleně Vondráčkové (73) v její kariéře dostalo, bylo, když o ní kanadské noviny napsaly, že je českou Barbrou Streisand (78). Stalo se tak v rámci jejího zaoceánského turné. Úspěchy a ceny ale Helena sbírala už od samého začátku.

Málem přišla o brášku!

Její maminka byla v té době ještě vdaná za původního manžela, který se jmenoval Zettl. Proto po něm nejprve podle zákona dostala příjmení. Skutečný tatínek Jiří Vondráček (+90) si maminku po jejím rozvodu vzal a Helenu si musel „osvojit“. Své dětství pak považuje zpěvačka za velmi šťastné.

Vyrůstala ve velkém, prostorném domě u řeky. Z terasy se dívala přímo na Chrudimku a na zámek. „Voda se mě drží zuby nehty celý život,“ popisovala v jednom rozhovoru. „První sport, který jsem uměla, bylo samozřejmě plavání.

První píseň, kterou jsem nazpívala, byla

Zbývá vám 77% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama
reklama