Herec, kterému propůjčil oči ďábel

Své herecké postavy zkoumal do těch největších podrobností.

Když ho potkal režisér Moskalyk, překvapením prý vykřikl: „Ty vypadáš jako černý myslivec, tebe bych potřeboval na tu roli do Babičky!“ I když měl Petr Čepek často filmový půst, měl nakonec štěstí na skvělé úlohy.

Na jeho uhrančivý pohled se nedá zapomenout. Těžko najít mezi herci takového, který by dokázal lépe zpodobnit černého myslivce z Babičky Boženy Němcové. Jeho pohled podlamoval kolena a nejedna žena se poté cítila uhranuta.

Proto se Petr Čepek stal nezapomenutelný také jako doktor Faust. Jaký to byl člověk? Detailista, který pil krev svým kolegům! V civilu cholerický podivín, který měl vždy po ruce krabičku cigaret a sklenici s pitím. Za všech okolností to byl však skvělý herec a zásadový člověk, který neuhýbal mocným.

Kočovný život

Sudičky, které stály u jeho kolébky, neměly onoho zářijového dne zrovna přející náladu. Ještě nechodil do školy, když mu umřel tatínek. Jeho život rázně ukončila plicní embolie při operaci. Rodina se několikrát stěhovala a kočovný život skončil v momentě, kdy maminka získala

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře