Můj kousek štěstí

Jaromír Hanzlík - herec, který se narodil pod šťastnou hvězdou

Můj kousek štěstí

Zdá se, že herectví pověsil na hřebík, možná se ale ještě najde role, která ho přesvědčí k návratu...

Šel z role do role a bylo jedno, zda se jednalo o divadlo, film či seriál. Proslavily ho Postřižiny i Noc na Karlštejně. Ženy na něj stály frontu.

Když se řekne Jaromír Hanzlík (75), každý si hned vybaví strýce Pepina z filmu Postřižiny. A pak následuje celá řada dalších skvělých rolí − od rozevlátého kovboje Honzu z komedie Léto s kovbojem až po doktora Mráčka z filmu Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách.

Patřil mezi nejpopulárnější české herce. Třebaže neměl v tomto oboru vzdělání, jeho talent byl nepřehlédnutelný. V těchto dnech slaví tato výrazná osobnost našeho filmu, televize a divadla sedmdesát pět let, během nichž prožil řadu profesních ale i životních zvratů.

Jaké pro něho bylo jedno z největších ocenění? „Když byla premiéra Postřižin, odcházeli jsme s Janou Brejchovou z kina. A ona nic. Vůbec nic. Mlčela,

Zbývá vám 87% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden