Heřmánek pohladí duši školáka

Každá matka ví, že heřmánek působí pozitivně na bolesti bříška dětí, na koliky a nadýmání. Víte ale, že dokáže také zklidnit pocuchané nervy a navodit klidný spánek? Není snad domácnost, kde by tato bylinka chyběla.

Každý tuhle pohlednou a něžnou květinku zná. A to nejen díky jejímu blahodárnému vlivu na útroby malých dětí, ale také pro své mocné protizánětlivé účinky. Heřmánek je také díky svým dezinfekčním schopnostem mocným bojovníkem proti plísním a různým kožním infekcím.A zvláště významné je působení heřmánku na urychlování hojení při poranění, hmyzím kousnutí, popáleninách i omrzlinách. Heřmánkový extrakt je důležitou součástí mastí používaných při poraněních, spáleninách a krémů po opalování.

Něžný k pokožce

Podzim, který už klepe na dveře, je nemilosrdný k pokožce a vlasům a pokud jste se rozhodli neupadnout do podzimní deprese kvůli suché pleti a hnízdu na hlavě, v boji proti chybičkám krásy vám bude velmi nápomocný. Jednoduché oplachování vlasů s vývarem z heřmánku, či přikládání čajových sáčků na pokožku vás rozzáří i během pochmurných dní. Bude to skvělá prevence proti následkům prudké změny počasí, která koncem léta nastane.Heřmánkem můžete ale také nenápadně zkrotit na začátku školního roku svá dítka, která se budou s prázdninami loučit těžce. Stačí jeden šálek půlhodinu před spaním, a usnete i vy s hlavou plnou problémů.Po dvou šálcích heřmánku by to neměl být velký problém ani u vašich dětí. Jak heřmánek připravit? Nejčastější použití je čaj. Pomáhá při křečích v břiše, při plynatosti, průjmech. Tvář omývána nálevem je svěží a zlepší se problematická pleť.Vlasy budou krásně vonět a získají lesk. Heřmánkové obklady brzdí záněty a kožní vyrážky. Skvělé je inhalování páry. Pomůže při senné rýmě, astmatu, bronchitidě a uleví čelním dutinám. Stačí vám k tomu jen heřmánek, voda a ručník.

.

reklama
reklama