Horečka - srážet nebo nechat?

Nejběžnější příčinou zvýšené teploty jsou virové nebo bakteriální infekce. Také se s nimi v téhle době často potýkáte? Poradíme vám, co s tím…

Naše tělo se za pomoci zvýšené teploty brání napadení choroboplodným zárodkem. Zda horečku léčit či ne, zůstává nekonečným sporem mezi lékaři. Ale vzhledem k tomu, že horečnaté onemocnění doprovází pocení, bolesti hlavy, sucho v ústech, únava a spavost, je vhodné ji alespoň trochu srážet, a tím si významně ulevit.

Je studená sprcha vhodná?

Pokud máte nepříjemný pocit z horkosti a pocení, potom vám pomůže vlažná koupel. Studenou sprchu raději nezkoušejte, zchladí tělo příliš prudce a můžete dostat třesavku. Nejvhodnější je kombinovat koupele s léky na snížení teploty, a to následovně. V poledne vezměte lék na snížení teploty, asi ve dvě odpoledne si dejte vlažnou koupel, ve čtyři odpoledne vezměte zase prášek a v šest večer opět další koupel.

Nezapomínejte na tekutiny!

Při horečce je velmi důležité doplňovat tekutiny. Pokud je horečka provázena pocením a nedostatkem tekutin, hrozí dehydratace. Když máte vysokou teplotu, vypijte denně až osm sklenic vody, čaje nebo zředěné ovocné šťávy obsahující vitamín C, který je při horečce velmi důležitý.
Podporuje obranné reakce těla. Tudíž se snažte také konzumovat jablka, jahody, pomeranče, kiwi atd.

Kdy k lékaři?

Když horečka nad 39 °C trvá déle než jeden den a přes 40° C déle než čtyři hodiny. Když je horečka provázena vyrážkou, zvracením, průjmem, bolestmi při močení, dýchacími obtížemi, zmateností nebo apatií. Když trpíte jiným onemocněním, například diabetem, nemocí srdce nebo plic..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden