Horečku vyléčíte přírodní cestou

Máme-li horečku, znamená to, že naše tělo bojuje s viry či bakteriemi. Někdy je teplota ale tak vysoká, že je zapotřebí ji okamžitě snížit. Jak toho docílíte zcela přírodní cestou?

Obvykle platí zásada, že naměříme-li teplotu do třiceti osmi stupňů Celsia, nesnižujeme ji. Znamená to, že náš organismus aktivoval obranný systém a bojuje proti bakteriím a virům.

Trvá-li však teplota déle než čtyřicet osm hodin, nebo se zvýší nad třicet osm a půl stupně, je třeba zasáhnout. Nemusíte ovšem hned sahat po běžných lécích, můžete využít i čistě přírodní produkty, které vám pomohou stejně, a mnohdy ještě rychleji a účinněji.

Začněte s bylinkovým čajem

Jakmile horečka začne stoupat, připravte si čaj ze dvou čajových lžiček sušeného černého bezu nebo lípy srdčité. Byliny zalijte čtvrt litrem vroucí vody a nechte pět až sedm minut louhovat.

Pak přeceďte, čaj ihned po douškách vypijte. Následně byste se měli začít potit a horečka by měla ustoupit. Další hrnek čaje vypijte těsně před spaním. V případě potřeby opakujte i druhý den.

Doplňte vitamin C

Ideálně tím, že si připravíte odvar, nebo ještě lépe macerát z plodů šípku. Šípek nahrubo rozmixujte nebo rozdrťte v hmoždíři a dvě lžičky drti ponořte do 2 dcl vlažné vody, nejlépe na celou noc. Než macerát vypijete, přeceďte ho přes jemné plátýnko.

Šípkový macerát můžete užívat klidně i jako prevenci. V případě, že máte horečku, by měl šípek zapůsobit jako posilovač imunity a měl by tak v těle urychlit proces boje s viry či bakteriemi.

Udělejte si tinkturu z echinacey

Do litru kvalitní pálenky či vodky přidejte 150 g čerstvého nasekaného kořene a okvětní lístky třapatky nachové nebo, v případě že bylinu uchováváte v mrazničce nebo ji máte usušenou, použijte 300 g.

Láhev s bylinou naloženou v alkoholu utěsněte a nechte macerovat tři až čtyři týdny. Pak sceďte. Hotovou tinkturu uchovávejte v lednici nebo na jiném chladném místě. V případě potřeby dávkujte dvacet až třicet kapek do jedné sklenice vody.

Vyzkoušejte obklad z octa

V misce smíchejte teplou vodu s octem v poměru 3 : 1. Namočte do ní kapesník a přiložte si ho na čelo. Nechte působit deset minut. Opakujte každou hodinu, dokud teplota neklesne.

Obklad z citronu

Nakrájejte jeden velký vychlazený citron na kolečka a jednotlivé plátky nalepte na obě chodidla. Aby citron na chodidlech vydržel, navlékněte si bavlněné ponožky a odpočívejte. Citrus by měl tělesnou teplotu zhruba do hodiny snížit. Pokud ne, postup můžete opakovat.

reklama
reklama