Horovo oko vás ochrání

Jaká je pravda o tomto symbolu?

Znáte symbol oka, ať už jako amulet, či kresbu na zdi, které na vás hledí jako Mona Lisa? Máte z něj smíšené pocity, kdy tajuplnost přebíjí obavy, že vás neustále někdo pozoruje?

Vševidoucí symbol je označován jako Horovo oko neboli Vedžat. I dnes upozorňuje na přítomnost bohů, kteří sledují vše, co se na světě děje. Je staroegyptským posvátným znakem, který nám má připomínat, jak jen i zlý pohled může ovlivnit osud člověka. Nese jméno staroegyptského boha nebes Hora.

PROČ ZROVNA OKO

Bůh Hor byl zobrazován jako muž se sokolí hlavou nebo jako sokol splývající s nebeskou září. Slunce a Měsíc na obloze byly považovány za jeho oči. Jedna z legend praví, že Hor po zavraždění svého otce Usira bohem chaosu Sutechem svedl těžkou bitvu o trůn v podsvětní říši, při které nepřítel zasáhl jeho oko. Zrak byl naštěstí zachráněn, přesto se navždy stalo ochranným symbolem moci celého Egypta. Horovo oko je i součástí mytologického okruhu jeho otce Usira, boha plodnosti, úrody a zemřelých, kteří po vzkříšení mohou žít věčným životem v království podsvětní říše.

OKNEM DO NITRA

Oko je symbolem všech slunečních bohů a je životadárné. Je oknem do duše i svědomí, zprostředkovává nám kontakt s naším okolím, dovoluje nám do něj pronikat. Oči nikdy nezapřou naše pocity, nálady ani touhy. Prozradí, zda jsme v harmonii se sebou i se světem, a jsou i aktuální mapou našeho zdraví. Všimli jste si, že když člověk lže, jeho oči ho prozradí?

VŠEMI UZNÁVANÝ

Posvátné Horovo oko je považováno za velmi silný magický symbol, který respektovaly všechny civilizace napříč časem. Bylo vyobrazováno na sarkofágy, aby zemřelým zajistilo obezřetný zrak i na onom světě. Symbolizuje předvídavost, moudrost, dokonalost a oddanost, neustálou připravenost pozorovat svět. Po tisíciletí je také symbolem matematických operací a bylo zapisováno při počítání se zlomky.

OCHRANITELSKÝ AMULET

Jako amulet se řadí mezi ochranné, bránící uhranutí, nepřejícnosti lidí, ale i nepřízni bohů.  Poskytuje sílu, moc a zdraví. Pomáhá člověku s čistými úmysly při vzestupu, napomáhá rozvíjet intuici a jasnozřivost. Amulet by se měl nosit přímo na těle nebo na oblečení, aby měl co největší účinek a dokázal svého majitele vždy ochránit před zlem.

.

reklama
reklama

Komentáře