Moje šťastná hvězda

Hraní ho zpočátku nebavilo, raději si užíval se ženami

Moje šťastná hvězda

Maminka z něj chtěla mít horníka, ale on skončil u divadla. A díky své profesi potkal i svou manželku, s níž už žije čtyři desítky let a za nic na světě by ji nevyměnil.

Na svém kontě má několik desítek nejrůznějších rolí, ale JOSEF DVOŘÁK (81) zůstane nejspíš už navždy nejslavnějším vodníkem u nás. Bere to s humorem, jako daň za své povolání...

Ještě že nedošlo na přání maminky Josefa Dvořáka (81), která si přála mít ze svého syna horníka. Věděla sice, že je to těžká a nebezpečná práce, ale v době jeho mládí se stávaly fronty na příděly uhlí a ona si malovala, jak by díky synovu povolání měla o jednu starost méně.

Nakonec se vyučil automechanikem, protože to bylo v podstatě jediné, co mohl jít dělat se svým špatným kádrovým profilem potomka živnostníků, kterým soudruzi

Zbývá vám 92% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden