Hrozí Vám útok z Facebooku? Víte,jak se bezpečně přihlásit?

Říkáte si, že přihlášení na Facebook je naprosto triviální záležitostí a nic Vás již nemůže překvapit? Pro spoustu lidí možná ano, ale pro některé to je stále problém. Právě jim bude určený tento článek, kde se dozví jak snadno a hlavně bezpečně se přihlásit na Facebook. Článek doporučujeme k přečtení i pro pokročilejší uživatele, jelikož si zde probereme hned několik bezpečnostních typů.

Přihlášení na Facebook

Sociální síť Facebook snad není nutné představovat. Dnes ho znají již téměř všichni a nebo o něm minimálně zaslechli. Chcete-li se se jednoduše přihlásit na Facebook stačí navštívit tento odkaz - > https://www.facebook.com/ a vpravo nahoře vyplnit své přihlašovací údaje.

Facebook přihlášení se na svůj účet zabezpečil pomocí protokolu HTTPS, takže by Vám v adresním řádku měla při přihlašování svítit vždy zelená ikonka zámečku. V případě, že zámeček vidíte, tak je spojení mezi Vámi a Facebookem zabezpečeno pomocí šifrování.

Facebook bez HTTPS zabezpečení? Bacha na podvod

Stalo se Vám, že jste otevřeli stránky Facebooku a v adresním řádku nebyl zelený zámeček – tudíž stránka nebyla zabezpečena? Pokud ano, tak zbystřete! Na stránce rozhodně nevyplňujete Vaše přihlašovací údaje, jelikož se můžete stát obětí hackerského útoku nazývaného phishing.

Pokud byste se na této stránce přihlásili, tak by se hacker mohl velice snadno dostat k Vašim přihlašovacím údajům.

Jak těmto věcem předcházet? Základem je bezpečné heslo!

Celá výše popsaná situace je rozhodně nemilá a nepřáli bychom nikomu, aby se do ní dostal. Jak takovéto situaci předcházet? Základem je silné a bezpečné heslo. Asi si říkáte, jak by takové heslo mělo vypadat. No věru není to žádná věda! Níže naleznete seznam několika zásad, které byste měli při vytváření hesla dodržovat:

• Čím delší heslo – tím je bezpečnější
• Do hesla zakomponujte nejrůznější znaky
• Kombinujte jak velká, tak malá písmena

No a nejlepší rada na závěr? Nikomu své heslo nikdy a za žádnou cenu neříkejte! Předejde tak nepříjemným problémům.

.

reklama
reklama

Komentáře