Hubnutí podle typu postavy

Hubnutí podle typu postavy

Vyzkoušela jste už všechno možné, a stále se vám nedaří zhubnout podle vašich představ? Možná neberete ohled na svůj typ postavy. U různých typů těla se tuk více ukládá na jiných místech.

Přizpůsobte tomu svou strategii hubnutí a zajistěte si tak maximální možné výsledky. V zásadě existují tři základní typy: jablko, hruška a přesýpací hodiny. Jablko Vyznačuje se štíhlými pažemi a nohama, zatímco střed těla je kulatější.

Tuk se ukládá zejména v oblasti břicha. Cvičení Bude vám svědčit aerobní a kardio cvičení. Pokud nechcete chodit do posilovny, zvolte dlouhé se procházky venku nebo jízdu na kole. Jídelníček Vyhněte se cukru, těstovinám a bílému pečivu.

Jezte hodně čerstvé zeleniny, bílkovin a kvalitní vlákninu. Pokuste se vyhýbat i stresu, který může být také důvodem ukládání tuku na břiše. Hruška Silnější boky a zadeček a subtilnější horní část těla.

Tuk se ukládá hlavně na bocích, stehnech a hýždích. Cvičení Zaměřte se na posílení paží a ramen. Bude vám svědčit běh, plavání a silový trénink horní části těla. Nohy a zadeček potřebují zpevňovací cviky.

Jídelníček Vyvarujte se chipsů, tučných mléčných výrobků, dezertů, vepřového masa a smažených jídel. Dopřejte si dostatek bílkovin, které pomáhají udržovat a budovat svalovou hmotu. Přesýpací hodiny Tento typ těla ukládá tuk v oblasti hrudníku a boků, pas je štíhlý.

Cvičení Měli byste posilovat celé tělo. Ideální je kombinace aerobního cvičení a běhu. Zaměřte se i na posílení rukou a nohou. Jídelníček Vyvarujte se sladkostí, mléčných výrobků a tučného masa. Konzumujte kvalitní vlákninu a bílkoviny, které stimulují trávení.

.

reklama

Komentáře

reklama