Hudební génius skoro neviděl ani neslyšel

Jeho písničky už dávno zlidověly. Melodie z jeho filmů si dodnes pobrukujeme. Dostala po něm název dokonce konzervatoř. A to přesto, že geniální Jaroslav Ježek po většinu svého života téměř neviděl, ani neslyšel.

V době, kdy Žižkov ještě nebyl součástí Prahy a Československo bylo ještě na houbách, se krejčímu Adolfu Ježkovi a jeho ženě Františce narodil syn Jaroslav. Řečeno tehdejší mluvou, synek to byl velmi neduživý. Už od šesti let mu oči ničil šedý zákal a nepomohla ani operace. Poté, co prodělal těžkou spálu, pro změnu téměř

Zbývá vám 87% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden