Hýčkejte své nohy příjemnou masáží

J Jestli nechcete dávat zbytečně velké peníze za profesionální masáže, pak si ji udělejte sama doma! Pomoci si můžete buď sama nebo poproste vašeho partnera. Stačí chvilka a není na tom nic složitého! Ať už masírujete nohy nebo ruce, je třeba si uvědomit, že smyslem není nijak zvlášť tlačit.

Většina lymfatického systému se totiž nachází hned pod kůží. Než začnete masírovat Důležitý je směr, kterým prsty po pokožce vedete. Ten by měl směřovat od pat až ke kolenům, tedy směrem k srdci. Masáž můžete provádět v sedě i vleže.

Na břiše nebo i na zádech v případě, že vám ji provádí druhá osoba. Masírovaná končetina musí být hlavně pořádně uvolněná, aby relaxace měla smysl. Pro příjemnější atmosféru

použijte váš oblíbený voňavý olej nebo jakýkoliv krém, po místnosti umístěte svíčky a ztlumte světla. Nejprve začněte jemnými pohyby, aby si kůže na dotyk zvykla a nebyl vám spíš nepříjemný. Zpátky se rukou vracejte ještě slaběji.

Smyslem je podpořit lymfatický systém a ulevit nohám od každodenní zátěže. Pozor na zdraví Pravidelně prováděná masáž může být také prevencí proti nebezpečným křečovým žilám. Základem domácí masáže je totiž předpoklad, že jste naprosto zdravá a nehrozí vám tudíž žádné následky.

K masáži můžete použít celé dlaně od prstů přes klouby až po předloktí. Vyhněte se však kolenním jamkám a čéškám. Nakonec můžete přejít až k masáži chodidel, která je také velice příjemná.

reklama
reklama