Hýčkejte svou pleť!

Možná si říkáte, že stačí, když se večer odlíčíte a namažete obličej krémem. Velká chyba! Pleť potřebuje vaši péči po dobu dvaceti čtyř hodin! To však neznamená, že byste měla v noci vstávat a nějak speciálně se jí věnovat. Vše zvládnete od probuzení po ulehnutí ke spánku.

Každodenní stres a okolní nepříznivé vlivy působí nejen na vaši psychiku a celkovou pohodu, ale také na vaši pleť. To, jak se o ni den co den staráte se odráží na jejím vzhledu. Proto se zaměřte na několik úkonů, které byste měla pro svoji pleť podstoupit každý den! Nezabere vám to víc než pár minut vašeho času.

Noste sebou hygienické ubrousky

Ať už trávíte čas ve vytopené místnosti nebo vyrazíte do ulic mezi lidi a auta, měla byste mít stále po ruce hygienické ubrousky. Ty vám pomohou odstranit případné nečistoty, které se vám během dne na tváři usazují. Odnaučte se také sahat si v průběhu dne příliš na obličej, pokud to děláte. Z rukou se dostává na vaši pokožku nejvíce bakterií, které ji dráždí a škodí jí.

Vyčistěte pleť hned po příchodu domů

Je jasné, že během dne, kdy jste nalíčená, si nebudete průběžně čistit póry. Jakmile ale odpoledne nebo večer dorazíte domů a víte, že už se nikam ven nechystáte, zamiřte do koupelny a pečlivě se odličte. V žádném případě nenechávejte líčidla na obličeji až do večera a už vůbec ne přes noc do druhého dne. Pleť se tím velmi namáhá.

Nezapomínejte na hydrataci

Ať už děláte přes den cokoliv, vždy je důležitá důkladná a pravidelná hydratace vaší pokožky. Zaměřte se nejen na samotný obličej, ale také na krk. Podle toho, jaký typ pleti máte, si vyberte s množství krémů pro suchou, mastnou nebo citlivou pleť. Rozdíl je také ve složení denních a nočních krémů. Cílem je dodat vaší pleti antioxidanty a glukosamin sulfát, který je mimo jiné skvělý na záněty a bolesti kloubů. Můžete ho užívat i jako doplněk stravy.

Stop škodlivým toxinům

Zajímá vás čemu se naopak vyhnout, aby pleť prospívala? Neměla byste trávit příliš mnoho času v zakouřeném prostředí nebo dokonce sama kouřit. Tělu totiž cigarety způsobí nedostatek kyslíku a buňky nebudou moci dýchat. Výsledkem je šedivý nádech pleti. Zkuste také ráno místo kávy spíše šálek zeleného čaje. Ten obsahuje minerální látky hořčík a draslík a napomáhá zpevňování kůže a brání jejímu stárnutí.

UV ochrana venku i vevnitř

Používáním speciálních krémů s UV ochranou se nechráníte jen proti nebezpečným slunečním paprskům během zimních dní, ale také proti ultrafialovému záření, které vyzařují monitory počítačů a mobilů. Nejnovější výzkumy totiž prokázaly, že právě počítače a mobilní telefony vysílají záření, které se dostává ještě hlouběji do kůže a urychlují její stárnutí.

reklama
reklama