I řepík umí dát první pomoc

Které to jsou?

Mít bronzově opálenou pleť, to  je v dnešní době známka zdravé pokožky a také jisté prestiže. Jenže když se to přežene,  může  mít  slunění  bolestivé  následky.

Přestože všichni známe teorii o bezpečném slunění, v honbě za co nejopálenější kůží jsme schopni na všechno zapomenout. V tom nejhorším případě dokonce vystavujeme svá těla slunci bez potřebné ochrany opalovacími krémy, a tak se nemůžeme potom divit, když místo vytouženého bronzového odstínu máme rudá ramena i obličej. A pak se sháníme po těch nejlepších receptech. Takže, které to jsou?


  • Ošetřete pokožku Jako první pomoc při spálení pokožky namočte plátno nebo šátek do studeného silného čaje a přiložte ho na postižené místo, které se okamžitě zklidní. Prvotní zákrok je nejdůlěžitější nejen pro úlevu, ale místo se pak bude i lépe hojit. Stejně tak můžete v poměru 1 : 10 smíchat ocet s vodou.

  • Bylinná pomoc Připravit si můžete také domácí olej z řepíku. Do 300 ml panenského slunečnicového oleje dejte 100 ml čerstvých květů řepíku. Láhev zakryjte plátnem a dejte na okno. Denně zamíchejte. Po 3 týdnech olej sceďte přes plátno a vlijte do tmavé sklenice s uzávěrem. Uložte do lednice. Olejem pak postižená místa potírejte. .

reklama
reklama