Inhalace pro krásu i zdraví

Vdechovat horkou páru a vonné esence je zdravé. Nejen při zdravotních obtížích, jako jsou rýma a kašel. Zkuste to například s pot pourri.

Víte, co pot pourri znamená? Je to sáček nebo jakákoli nádoba, která obsahuje směs sušených rostlin a koření, které vám dokážou provonět byt. Samozřejmě si už hotové pot pourri můžete koupit, ale nejlepší bude, když si vytvoříte své vlastní aroma, které vám vydrží déle než jeden rok.

Květy, listy i plody

Na výrobu potřebujete nasušené květy, listy, plody a aromatické byliny. Výběr záleží čistě jen na vašem vkusu. Silné aroma dodá levandule. Použít ale můžete každou bylinu nebo květinu, například pivoňku, sedmikrásku, měsíček, chrpu, hortenzii, macešku, jasmín, bodláky, hrachor nebo fialku.

Z listů se na pot pourri hodí zejména ekalyptus, máta, šalvěj, bobkový list, rozmarýn, tymián, mateřídouška, dobromysl, meduňka nebo jehličí z u nás běžně dostupných stromů.

Vyzkoušet můžete i sušené ovoce – citrony, pomeranče, z nich především kůru, nebo sušené plátky jablek či šípky.

Ještě intezivnější vůně

Víte, jak vůni zesílit? Stačí, když jednou za tři měsíce nakapete pár kapek esenciálního vonného oleje. Oblíbené jsou éterické oleje, jako například jasmín, pomeranč, grapefruit nebo cedr.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden